امروز : ۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۴:۴۲
صفحه نخست | اجتماعی | آغاز نصب هزار و ۳۰۰ سازه زیستگاه مصنوعی آبزیان در هرمزگان

آغاز نصب هزار و ۳۰۰ سازه زیستگاه مصنوعی آبزیان در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۹:۳۰

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: روند نصب هزار و ۳۰۰ سازه زیستگاه مصنوعی آبزیان در هرمزگان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مسعود بارانی افزود: این سازه مصنوعی آبزیان در آب‌های جاسک، سیریک و قشم با همکاری پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان درحال انجام است.
وی گفت: جبران بخشی از فشار بر ذخایر آبزیان بر اثر برداشت بی رویه، ترمیم و کمک به احیای ذخیره گاه‌ها و حفظ ذخایر آبزیان، ایجاد توازن در اکوسیستم، حفظ جمعیت روستایی و ساحل نشینان، صید و صیادی پایدار، تثبیت اشتغال و کمک به امنیت غذایی و پدافند غیرعامل را از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح بازسازی ذخایر آبزیان است.
بارانی افزود: بهبود تنوع زیستی، امکان صید مستمر از دریا، زمینه سازی اشتغالزایی بیشتر و پایدار، رونق صنایع جانبی، امکان تجدید نسل و بهره‌برداری مداوم و پایدار آبزیان، افزایش میزان صید و درآمد سالانه و در نتیجه بهبود وضعیت معیشتی صیادان، حفظ و ارتقای جایگاه آبزیان، بهبود زمینه‌های صادرات و ارزآوری و بازسازی ذخایر آبزیان از دیگر اهداف احداث و استقرار سازه‌های زیستگاه مصنوعی است.
مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: تا پارسال شش هزار و ۶۰۰ سازه زیستگاه مصنوعی در آب‌های خلیج‌فارس نصب شد و تا پایان امسال نیز هدف‌گذاری برای نصب دو هزار سازه جدید در دستورکار است.

وی افزود: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان در استان اختصاص یافته است.
استان هرمزگان با برداشت سالیانه بیش از ۳۱۵ هزار تُن انواع آبزیان و ۳۵ هزار نفر صیاد، رتبه نخست صید و صیادی در کشور را دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16097

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *