امروز : ۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۶:۰۵
صفحه نخست | اجتماعی | جلوگیری از قاچاق بیش از ۲ میلیون لیتر سوخت در بندرعباس

جلوگیری از قاچاق بیش از ۲ میلیون لیتر سوخت در بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۴

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: با استقرار تیم های کنترل و نظارت در ۱۶ جایگاه و پمپ بنزین بندرعباس در طول ۱۱ روز از قاچاق بیش از ۲میلیون و ۴۰۰هزار لیتر سوخت جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم،مجتبی قهرمانی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تدبیر جدید دستگاه قضایی این استان برای جلوگیری از معطلی مردم در جایگاه های سوخت، گفت: بر این اساس از ۲۲ مهرماه، تیم های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت شامل نمایندگانی از دستگاه قضایی، پلیس، کارشناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، اعضای تیم‌های مهندسی جایگاه‌ها و کارشناسان فناوری اطلاعات در ۱۶ جایگاه و پمپ بنزین سطح شهر بندرعباس، مستقر شده‌اند.

وی افزود: در نتیجه ثبت اطلاعات اشخاص و خودروهای دریافت کننده سوخت در سیستم و پس از ارزیابی کارشناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مشخص شده است که از یازده روز گذشته تاکنون و پس از استقرار تیم های کنترل و نظارت در جایگاه ها و پمپ بنزین ها، حجم قابل توجهی از مصرف روزانه سوخت کاهش یافته است.

قهرمانی تصریح کرد: در نتیجه اجرای طرح نظارت و پایش توزیع سوخت در ۱۶ جایگاه و پمپ بنزین مرکز استان هرمزگان فقط در طول یازده روز از قاچاق ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار لیتر سوخت نسبت به دوره مشابه به ارزش ۸۵ ملیارد تومان نیز پیشگیری شده است.

وی تأکید کرد: با مقایسه این اعداد و ارقام می توان دریافت که حجم تاراج اموال عمومی از طریق قاچاق سوخت در بیش از ۱۷۰ جایگاه استان هرمزگان در طول ماه و سال چه ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد می کند.

وی در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از اهتمام استاندار هرمزگان و ادارات و دستگاه های مرتبط اجرایی به علت حساسیت شان در جلوگیری از تاراج اموال عمومی و جلوگیری از قاچاق سوخت، گفت: یکی از اقدامات بسیار مهم استاندار هرمزگان موضع گیری صریح ایشان بر علیه قاچاق سوخت است که سبب شده است دستگاه‌های متولی و ضابطین نیز با قوت قلب هرچه بیشتر در این مسیر وارد شوند و برای جلوگیری از آن چاره اندیشی و اقدام کنند.

رییس کل دادگستری هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه برای موفقیت در اجرای طرح کنترل و نظارت بر توزیع سوخت مثل همیشه به همکاری و حمایت مردم نیازمندیم، خاطرنشان کرد: اجرای موفق این طرح علاوه بر کاهش شلوغی و ازدحام در جایگاه‌های سوخت در جهت جلوگیری از تاراج اموال عمومی، ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات مرگبار ناشی از تردد خودروهای قاچاقچیان سوخت نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16070

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *