امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۶:۴۴
صفحه نخست | اقتصادی | بیش از هفت هزار عملیات ایمنِ راهنماییِ کشتی‌ در بنادر هرمزگان ثبت شد

بیش از هفت هزار عملیات ایمنِ راهنماییِ کشتی‌ در بنادر هرمزگان ثبت شد

اخبار :
منتشر شده در ۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۲

 معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، تعداد عملیات راهنمایی کشتی‌ها در بنادر این استان را طی ۶ ماه نخست سال جاری تاکنون هفت ‌هزار و ۱۰ مورد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، اسماعیل مکی‌زاده روز یکشنبه افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون هفت هزار و ۱۰ مورد عملیات ایمن راهنمایی کشتی‌ها شامل پهلودهی، جداسازی و جابه‌جایی شناورها با ایمنی کامل به صورت شبانه‌روزی انجام شد.

وی ادامه داد: هم‌چنین عملیات‌های ویژه مانند عملیات کشتی به کشتی (STS)، عملیات داکینگ و آنداکینگ(به آب‌اندازی و از آب‌گیری) شناور از جمله تانکرهای غول پیکر در مجتمع کشتی‌سازی از دیگر اقداماتی بوده که در این مدت توسط ۳۶ راهنما انجام شده است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اهمیت کار راهنماها در ارتقا ایمنی شناورها بیان کرد: راهنمایان از نیروهای کلیدی و پیشگام سازمان در عرصه دریا بوده که دانش و تجربه آنان باعث دلگرمی و اطمینان فرماندهان کشتی‌های درحال رفت و آمد به بنادر است.

به گفته مکی‌زاده، درحال حاضر اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان دارای ۳۷ راهنما شامل ۱۴ نفر راهنمای ارشد، هفت نفر راهنمایان درجه یک، ۹ نفر راهنمای درجه ۲ و ۶ نفر درجه سه است.

تسلط در امر ناوبری و مانور انواع کشتی‌ها در ابعاد مختلف و شناخت پارامترهای تاثیرگذار محیطی از جمله اعماق، جریان‌های آبی، باد، عارضه‌های طبیعی و مصنوعی و تاثیر آن‌ها بر رفتار کشتی از جمله خصوصیات راهنمایان کشتی‌ها بوده که دستیابی به آن مستلزم سال‌ها تجربه در این شغل است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16063

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *