امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۶:۲۶
صفحه نخست | اقتصادی | افزیش ۵۰ درصدی صید میگو در آب های هرمزگان

افزیش ۵۰ درصدی صید میگو در آب های هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۵

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: صیادان این استان در فصل صید امسال افزون‌بر ۶۰۰ تُن میگو از دریا گرفتند که در مقایسه با صید سال گذشته تاکنون ۶۰ درصد افزایش داشته‌ است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مسعود بارانی روز سه‌شنبه با ابراز اینکه رشد میزان صید میگو در هرمزگان رضایت جامعه صیادی استان را به دنبال داشته است، افزود: طبق برآوردهای انجام شده پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان پیش‌بینی می‌شود میزان صید میگوی امسال در استان افزون‌بر یکهزار و ۵۰ تُن باشد که از این میزان حدود ۶۰۰ تُن میگو درشت و ۴۵۰ تُن میگوی ریز را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: باتوجه به گشت‌های تحقیقاتی که به همت پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان و همکاری جامعه صیادی و شیلات استان هرمزگان برقرار شد و همچنین کارشناسی‌های انجام شده و تبادل نظر با صیادان در سال ۱۴۰۲، فصل صید میگو از هشتم مهرماه امسال آغاز شد که براساس پایش‌های انجام شده در مدت فصل صید میگو، زمان پایان آن صید نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه حدود ۲ هزار و ۵۰۰ صیاد در فصل صید میگوی امسال مشارکت دارند، تصریح کرد: در فصل صید میگو تنها شناورهای کلاس لنج صیادی میگوگیر مجاز به فعالیت صید هستند.
بارانی یادآوریشد: صیدگاه میگو در هرمزگان به صورت یکپارچه از شهرستان سیریک آغاز شده و تا منطقه درگهان در شهرستان قشم ادامه می‌یابد.

وی همچنین با اشاره به صید افزون‌بر ۳۲۱ هزار تن انواع آبزیان، وجود افزون‌بر ۳۵ هزار نفر صیاد و چهارهزار و ۵۰۰ فروند شناور صیادی در هرمزگان به عنوان قطب صید و صیادی کشور، تصریح کرد: این مهم بیانگر نقش صید و صیادی در معیشت ساحل نشینان و ارتقای اشتغال، توسعه ساحلی و رونق اقتصادی در استان هرمزگان است.

استان هرمزگان باتوجه به طول نوار ساحلی و همچنین تنوع گونه‌ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آبهای جنوب کشور را به خود اختصاص داده است و با تلاش جامعه شیلاتی به‌ویژه صیادان، به‌عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15864

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *