امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۰
صفحه نخست | اجتماعی | آزادی ۵۲ زندانی جرایم غیرعمد در استان هرمزگان

آزادی ۵۲ زندانی جرایم غیرعمد در استان هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۱

به گزارش پایگاه خبری قشم، مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری هرمزگان، اظهار داشت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی ستاد دیه با پیگیری دستگاه قضایی استان، ۵۲ زندانی جرایم غیرعمد در بازه زمانی حدود ۱۰۰ روزه از ابتدای تیر امسال تا هشتم مهرماه از زندان‌های استان هرمزگان آزاد شدند.

وی در ادامه افزود: در خصوص بدهی ۶۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد نیز ضمن تشکیل پرونده از سوی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان استان هرمزگان، پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: جلب مشارکت های مردمی و جمع آوری کمک‌های خیرین و نیکوکاران به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال بخش دیگری از اقدامات ستاد دیه استان در این یکصد روز برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه گفت: آزادی زندانیانی که بدون سوءنیت مرتکب جرمی غیرعمد شده‌اند، امری خداپسندانه است و باید از تمام ظرفیت‌های نهادهای حمایتی و خیران برای رهایی این افراد از زندان استفاده کرد.

وی تبیین مشکلات زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده‌های آن‌ها را برای خیرین در جهت اقناع‌سازی به‌منظور مساعدت یک ضرورت دانست و ابراز امیدواری کرد، ستاد دیه استان در دوره مدیریت جدید بتواند در این خصوص به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با بیان اینکه گذشت شکات و مشارکت نیکوکاران و خیرین در طرح‌های ستاد دیه استان می‌تواند کمکی باشد تا زندانیان واجد شرایط بیشتری به آغوش خانواده‌هایشان برگردند، از عموم مردم دعوت کرد به میزان توان خود در این اقدام خداپسندانه مشارکت کنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15139

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *