امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۰۹
صفحه نخست | اجتماعی | حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نخستین همایش دیپلماسی علمی در سیاست خارجی

حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نخستین همایش دیپلماسی علمی در سیاست خارجی

منتشر شده در ۵ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۸

به گزارش پایگاه خبری قشم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اعلام این خبر افزود: جلسه یک روزه دیپلماسی علمی در سیاست خارجی با حضور معاون علمی رئیس جمهور، وزرای امور خارجه، بهداشت درمان آموزش پزشکی، علوم تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مدیران و کارشناسان وزارت امور خارجه، روسای دانشگاه‌های منتخب وزارت بهداشت و وزارت علوم در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

دکتر غلامعلی جاودان اظهار داشت: این همایش با هدف بررسی ظرفیت‌ها و رویکردهای دیپلماسی علمی برگزار شد و در این جلسه ضمن بررسی چالش‌های موجود در جذب دانشجوی خارجی، برقراری روابط علمی و تحقیقاتی و گردشگری سلامت با کشورهای همسایه با نگاه دیپلماسی علمی بحث و تبادل نظر گردید.

دکتر جاودان در ادامه افزود: برقراری ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای همسایه در زمینه همکاری‌های علمی تحقیقاتی از مهمترین برنامه های این همایش بود.

دکتر جاودان اظهار داشت: دیپلماسی علمی کشور به تمامی اعمالی گفته می‌شود که فعالیت‌های محققان و دیپلمات‌ها متقابلاً در آنها و یکدیگر تاثیر می‌گذارند که این اعمال به طور مستقیم باید منافع دولت را تامین کند.

دکتر جاودان با بیان اینکه رسیدن به  مرجعیت علمی و ورود فعال به عرصه علم و فناوری دو انتظار مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) از جامعه علمی است افزود: ارتباط بین علم و دیپلماسی در جایی که منفعت علم و منفعت سیاست خارجی به هم می‌رسند، نمود پیدا می کند.

رئیس دانشگاه خاطر نشان کرد: جوامع علمی، پژوهشگران از مهمترین سرمایه های ملی هستند که می توانند در توسعه علم  فرامرزی،  ثروت آفرینی و منفعت کشور نقش آفرینی کنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13942

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *