امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۷
صفحه نخست | اقتصادی | یک هزار خودروی هیوندای النترا وارد کشور شد

یک هزار خودروی هیوندای النترا وارد کشور شد

اخبار :
منتشر شده در ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳

به گزارش پایگاه خبری قشم، حمیدرضا محمدحسینی تختی  گفت: از ابتدای امسال  تاکنون با افزایش روند واردات خودرو، یک هزار و ۳۱ دستگاه خودرو سواری در بندر شهید باهنر وارد شده  است که از این میزان ۳۰۰ دستگاه امور ترخیصی آن‌ها توسط گمرک انجام شده است.

وی ادامه داد: تعداد ۷۳۱ دستگاه خودرو در حال ترخیص از گمرک وجود دارد و با پایان روند قانونی، بدون هیچ معطی از بندر خارج خواهد شد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: بیشتر این خودرو‌ها از نوع هیوندای النترا ساخت کشور کره بوده که از کشور‌های حوزه خلیج فارس بارگیری شده است.

محمدحسینی تختی گفت: ظرفیت و زیرساخت‌های مناسب این بندر برای واردات و ترانزیت ماشین‌آلات سبک و سنگین آن را به نقطه عطفی در پیشبرد اقتصاد دریا محور و افزایش مراودات با کشور‌های همسایه تبدیل کرده است.

وی با اشاره به موقعیت و ظرفیت مناسب این بندر برای واردات و ترانزیت خودرو یادآور شد: تعرفه‌های مناسب خدمات لجستیکی، فاصله نزدیک با بنادر کشور‌های همسایه، دارا بودن انبار‌های مسقف و مجهز و تجهیزات مناسب پورت اپراتوری، این بندر را به جایگاه مناسبی در عرصه واردات، ترانزیت خودرو در منطقه تبدیل کرده است.

بندر شهید باهنر یکی از بنادر چندمنظوره استان هرمزگان و جزو بنادر فعال و قدیمی ایران محسوب می‌شود که در شهر بندرعباس قرار دارد.

این بندر سومین بندر ترانزیتی ایران و دومین بندر بزرگ استان هرمزگان بوده که در امور صادرات کالای غیرنفتی، نفتی، حمل‌و‌نقل کالا، ترانزیت و حمل‌و‌نقل مسافری داخلی و بین‌المللی نقش ویژه‌ای دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15159

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *