امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۱
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۱۰ هزار بیمار در ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستانهای هرمزگان بستری شدند

۱۰ هزار بیمار در ایام تعطیلات نوروزی در بیمارستانهای هرمزگان بستری شدند

منتشر شده در ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵
10 هزار

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از بندرعباس، محمود حسین پور ظهر امروز ضمن تشکر و قدردانی از کادر درمان کلیه مراکز درمانی استان گفت: از ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا پایان تعطیلات نوروز۱۴۰۱،  تعداد ۱۰ هزار و ۴۹۵ مورد بیمار بستری و تعداد ۷۴ هزار ۴۶۷ بیمارسرپایی از خدمات مراکز درمانی کل استان هرمزگان بهرمند شده اند.

 آمار تعداد کل بیماران کووید بستری در مراکز درمانی استان در این بازه زمانی ۳۰۹ نفر بود همچنین در این ایام ۱۴۴۸مورد عمل جراحی، ۵۱۴ مورد زایمان طبیعی و ۲۸۰ مورد زایمان سزارین انجام شده است. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تعداد کل ویزیت سرپایی (متخصص و فوق تخصص) را  ۱۴ هزار و ۳۰۵ مورد و تعداد کل اعزام های انجام شده در استان را  ۱۰۲ نفر برشمرد.

دکتر حسین پور اظهار داشت: در ایام نوروز کلیه مراکز درمانی استان توسط کارشناسان معاونت درمان، از لحاظ نحوه خدمت رسانی به بیماران و مشکلات تجهیزاتی و کمبود نیروی انسانی کادر درمان و خدمات پشتیبانی مورد بررسی و ارزیابی واقع شدند در مجموع ۶۲ مورد بازدید به جهت رصد خدمات انجام گردید که ازاین تعداد ۳۴مورد بازدید از مراکز بیمارستانی، و ۲۸ مورد بازدید از درمانگاه های خصوصی و MMT انجام شده است. 

وی در ادامه اعلام کرد: بخش های اورژانس، ICU و بستری کلیه بیمارستان ها فعال و خدمات تصویربرداری، آزمایشگاه و داروخانه به صورت ۲۴ساعته در جریان بودند. کلیه بیمارستان ها آمادگی لازم درخصوص پذیرش بیماران کووید را داشته و آمادگی لازم به جهت  احتمال طغیان کووید اتخاذ گردیده بود.در این ایام  بخش‌های دیالیز و تالاسمی فعال بودند و ازنظر تجهیزات پیش بینی های لازم انجام شده بود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13178

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *