امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۸
صفحه نخست | اقتصادی | ۸۰۰ کلاس درس جدید در هرمزگان آماده تحویل به آموزش و پرورش است

۸۰۰ کلاس درس جدید در هرمزگان آماده تحویل به آموزش و پرورش است

اخبار :
منتشر شده در ۲۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۸

 رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۸۰۰ کلاس درس جدید طی یک‌سال گذشته در بسته سفر رییس جمهور به استان اضافه شده و آماده تحویل به آموزش و پرورش است.

۸۰۰ کلاس درس جدید در هرمزگان آماده تحویل به آموزش و پرورش است

به گزارش پایگاه خبری قشم، حمیدرضا خان محمدی در خصوص تحویل کلاس درس جدید در نشست هم‌اندیشی جمعی از خیران مدرسه‌ساز شهرستان قشم، با اشاره به اولویت ساخت پروژه‌های نیمه تمام افزود: با پای کار آمدن چهار ضلع نوسازی، خیران، منطقه آزاد قشم و استانداری، ۴۰۰ کلاس درس در هرمزگان نیز ساخته شود.

وی بیان کرد: استان هرمزگان در تمای زیرساخت‌ها، مسائل‌ آموزشی و پرورشی خوش درخشیده که نشان از تعامل بالای مدیران ستادی با جامعه است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با مقایسه آمار سرانه دانش‌آموزی بعد از انقلاب و اکنون، عنوان کرد: بعد از انقلاب سرانه دانش‌آموزی به ازای هر دانش‌آموز ۱.۵ مترمربع بود که حال به ۵.۲۸ مترمربع رسیده که نشان از اقدامات ارزشمند نظام شکوهمند انقلاب اسلامی است.

خان محمدی همچنین با اشاره به اینکه بهترین جایگاه و مکان برای هزینه مدرسه است و هر نیت خیری که در این مسیر برداشته شود، خداوند برکت آن را دوچندان می‌کند، یادآورشد: ۲۰۰ مجتمع بزرگ نیز در برنامه هفتم توسعه در کشور ساخته می‌شود که یک مجتمع آن سهم جزیره قشم است.

وی با اشاره به کار عظیم خیران تصریح کرد: اگر جزیره قشم را به مانند انگشتری فرض کنیم، نگین زمرد آن خیران هستند.

افزایش ۳۰۰ درصدی تحویل کلاس‌های درس جدید در قشم

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان نیز در این نشست از افزایش ۳۰۰ درصدی تحویل کلاس‌های درس در قشم نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ۹۵ کلاس درس جدید در سالجاری به این شهرستان اضافه می‌شود و ۲۶ فضای آموزی در قالب ۱۴۰ درس نیز درحال حاضر در دست ساخت است.

مهدی باوقار زعیمی افزود: طی هفته‌های اخیر نیز عملیات احداث سه مدرسه ۶ کلاسه در بخش شهاب قشم و بزرگترین هنرستان غرب استان هرمزگان با مشارکت خیران در شهر بندرلنگه آغاز شده است.

وی بیان کرد: ۲۶ خیر این استان در حوزه مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری فعال بوده و استان هرمزگان از معدود استان‌هایی بوده که خیران در حوزه مدرسه‌سازی مشارکت کامل دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان خریان را بازوی توانمند مجموعه نوسازی مدارس یاد کرد و  اظهار کرد: خیران هرمزگانی با مشارکت در امر مقدس مدرسه‌سازی سرعت احداث فضاهای آموزشی در دولت سیزدهم را بسیار بالا برده‌اند و تجلی مردمی سازی آموزش و پرورش هستند.

جزیره قشم با وسعت یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.
اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18187

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *