امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۲۲
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۵۶ درصد کیشوندان دُز سوم واکسن کرونای خود را دریافت کردند

۵۶ درصد کیشوندان دُز سوم واکسن کرونای خود را دریافت کردند

منتشر شده در ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۸
سوم

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، محمدرضا رضانیا روز پنجشنبه درگفت و گویی اظهار داشت: تا کنون ۲۷ هزار ۲۲۶نفر از جمعیت بومی و ساکن این جزیره دُز سوم خود را دریافت کردند و روند تزریق واکسن بیش کیشوندان هم اکنون برای رده سنی بالای پنج سال تداوم دارد.
وی با بیان اینکه جمعیت ساکن و بومی جزیره بر اساس برنامه واکسیناسیون عمومی حدود ۴۹ هزار نفر پیش بینی شده است افزود: با تلاش های انجام گرفته تا کنون بیش از این تعداد شامل ۵۲ هزار و ۵۶ نفر دُز دوم خود را دریافت کردند.
رییس مرکز توسعه سلامت کیش تعداد کل واکسن های تزریق شده در این جزیره را بیش از ۱۳۷ هزار و ۵۷۹ دُز اعلام کرد و گفت: ۵۸ هزار و ۲۷۹ دُز از این میزان در مرحله اول بوده که به علت جمعیت شناور جزیره  ۱۲۰ درصد (۱.۲ برابر) جمعیت برنامه ریزی شده است.
وی افزود: بیش از ۸۵ درصد افرادی که دُز سوم واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند در مواجه با کرونای امیکرون از ایمنی بیشتری برخوردار هستند.
از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره حدود ۹ هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است؛ جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12353

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات