امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۲۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۳۶ گردشگر نوروزی در هر دقیقه از طریق بنادر وارد قشم شده اند

۳۶ گردشگر نوروزی در هر دقیقه از طریق بنادر وارد قشم شده اند

منتشر شده در ۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴
۳۶ گردشگر

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی گل امینی روز جمعه در گفت و گویی افزود: در مدت یادشده تقریبا ۳۵۰ هزار نفر مسافر و گردشگر و تقریبا ۷۳ هزار دستگاه خودرو از طریق زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق اسکله پهل بندرعباس به اسکله لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری شهر قشم) وارد این جزیره شده است.

وی ادامه داد: بنابراین میانگین تعداد خودرو وارد شده به جزیره در این ایام ۶/۳۳ دستگاه خودرو در هر دقیقه، میانگین تعداد مسافر و گردشگر وارد شده به قشم از بندر پهل ۳۰/۳۸ نفر در هر دقیقه و میانگین تعداد مسافر و گردشگر وارد شده به جزیره در هر دقیقه از بندر شهید ذاکری ۶ نفر در هر دقیقه ثبت و گزارش شده است.

قشم این روزها میزبان انبوه میهمانان و گردشگران از اقصی نقاط ایران و مسافران خارجی است.

مردم ایران زمین همه ساله با سفر به جزیره قشم به عنوان سرزمین زیبایی‌ها از شگفتی‌های عالم خلقت در قالب سایت‌های مهم گردشگری قشم همچون طولانی ترین غار نمکی جهان، دره ستاره‌ها، دره و تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها، موزه ژئوپارک، چاه‌های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت، جزایر ناز، سواحل زیبا، سایت تخم‌گذاری لاک پشت‌های پوزه عقابی، جنگل‌های دریایی حرا، خلیج دلفین‌های هنگام، غارهای خوربس، بام قشم و دهها پدیده دیگر زمین شناختی دیدن می‌کنند.

ارتباط با مردمان شریف و میهمان دوست جزیره قشم، استفاده از خانه‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری، بازدید از موزه لنج سازی گوران، استفاده از سواحل زیبا، خرید از بازارها و مجتمع‌های تجاری، استفاده از مدارس غواصی برای تماشای شگفتی‌های زیبای زیر آب، شنا در سواحل و بهره بردن از ورش‌های مختلف آبی به همراه خرید صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره هم از دیگر امتیازات سفر به این جزیره شگفتی‌ها است.

جزیره زیبای قشم با فرصت های عالی تجاری، دارای مساحتی ۲.۵ برابر بزرگتر از سنگاپور و بحرین می باشد.

این جزیره با سواحل آرام و پوشیده از شن های سفید و غروب منحصر به فرد به عنوان مروارید خیج فارس شناخته می شود.  

این جزیره زیبا با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12963

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *