امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۵۶
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۲ فیلم مستند معرفی کانون و ظرفیت های روستا در هرمزگان تولید شد

۲ فیلم مستند معرفی کانون و ظرفیت های روستا در هرمزگان تولید شد

منتشر شده در ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴
فیلم مستند

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، اسمعیل جهانگیری روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: مستندسازی عملکرد کانون های فرهنگی هنری روستایی، معرفی توانمندی کانون های فرهنگی هنری مساجد و پتانسیل و ظرفیت های روستاها ازجمله اهداف تولید این فیلم های مستند است.

وی افزود: یک مستند ۳۳ دقیقه ای به معرفی کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج) و پتانسیل های روستای کردر میناب می پردازد و در فیلم مستند ۲۰ دقیقه ای دیگر نیز کانون فرهنگی هنری انصارالحجه(عج) و ظرفیت های روستای شمیل معرفی می شود.

مدیرکل ارشاد هرمزگان ادامه داد: در این ۲مستند اقدامات کانون ازجمله فعالیت در حوزه تئاتر و سرود، دوره های آموزشی قرآن کریم از جمله کلاس های حفظ، کارگاه های آموزشی، مناسبت های ملی مذهبی، برنامه های بزرگداشت فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از خانواده های شهدا، پرداختن به موضوع نماز جماعت و مصاحبه با امام جماعت، مصاحبه با عناصر فرهنگی تاثیرگذار در روستا از جمله مدیر کانون و رتبه های کسب شده توسط زیرمجموعه های کانون در مسابقات و جشنواره های شهرستانی، استانی و ملی به تصویر کشیده می شود.

جهانگیری گفت: جاذبه های گردشگری روستا، آیین و سنن، بازی های بومی محلی، صنایع دستی از جمله آیتم های این مستند در رابطه با معرفی ظرفیت ها و پتانسیل روستاست.

وی افزود: مستندهای تولید شده از فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بزودی از طریق شبکه استانی سیمای مرکز خلیج فارس و شبکه های ملی به روی آنتن می روند.

به گفته مدیرکل ارشاد هرمزگان؛ این دو مستند به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان و با حمایت دبیرخانه شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تولید شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12037

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *