امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۵
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۲۵۲ هزار و ۵۸۷ دُز واکسن در قشم تزریق شد

۲۵۲ هزار و ۵۸۷ دُز واکسن در قشم تزریق شد

منتشر شده در ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵
دُز واکسن

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، یاسر مرادی روز شنبه در گفت و گویی افزود: تا کنون ۱۱۸ هزار و ۴۲۵ نفر واکسن نخست خود را دریافت کرده‌اند که تا واکسیناسیون کامل فاصله وجود دارد.

وی ادامه داد:  همچنین به ۱۰۱ هزار و ۹۴۴ نفر دُز دوم واکسن نیز تزریق شده است که این بخش  نیز فاصله معناداری نسبت به کسانی که یک بار واکسن زده‌اند، مشاهده می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت قشم تصریح کرد: ۳۲ هزار و ۲۱۸ نفر نیز دُز سوم خود را دریافت کرده‌اند که این وضعیت مناسبی برای شهرستان نیست.

وی استقبال نکردن مردم را دلیل کندی سرعت واکسیناسیون در شهرستان قشم دانست و افزود:  موارد مختلف مرگ در هفته۲های اخیر نشان از آن دارد که دریافت نکردن واکسن و یا حتی دریافت نامرتب هر سه دُز واکسن تاثیر منفی بر مقاومت بدن در برابر کرونا دارد.

مرادی ادامه داد: از همین رو از تمام مردم که تا کنون در واکسیناسیون شرکت نکرده‎اند و یا به صورت ناقص شرکت کرده‌اند درخواست می‌شود تا با مراجعه به مراکز واکسیناسیون همگانی، نسبت به انجام این مهم اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: در یک هفته گذشته پاسخ آزمایش ۹۶ نفر مثبت شد که از این تعداد ۱۸ نفر در بیمارستان بستری شدند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12162

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *