امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۵
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۲۴ روز بدون فوتی کرونا در دیماه برای هرمزگان ثبت شد

۲۴ روز بدون فوتی کرونا در دیماه برای هرمزگان ثبت شد

منتشر شده در ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶
دیماه

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، دکتر فاطمه نوروزیان روز جمعه درگفت وگویی اظهار داشت: از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا تاکنون ۲ هزار و ۴۶۱ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در هرمزگان جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به بستری شدن ۹۴ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان، افزود: از این شمار ۴۵ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند که ۱۰ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند و حال پنج نفر آنها وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مجموع واکسن تزریق شده در استان برای پیشگیری از کرونا را ۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۶۹۹ دز اعلام کرد و گفت: از این میزان یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۸۳ دز برای نوبت دوم و ۳۲۷ هزار و ۳۰۹ دز برای نوبت سوم تزریق شده است.

دکتر نوروزیان با تاکید بر رعایت پروتکلهای بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، تصریح کرد: متاسفانه برخی از شاخص ها حکایت از افزایش موارد ابتلا و بستری کرونا در هرمزگان دارد که بیشتر موارد نیز از نوع اومیکرون بوده و این زنگ خطری جدی برای سلامت استان است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: در صورت بی توجهی مردم به تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، باید منتظر اوج گیری سویه جدید در استان و اعمال محدودیت ها و تعطیلی کسب و کارها باشیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10690

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات