امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۳۸
صفحه نخست | اجتماعی | ۲۰ تیم پلیس راهور قشم آماده خدمات رسانی به گردشگران

۲۰ تیم پلیس راهور قشم آماده خدمات رسانی به گردشگران

منتشر شده در ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۱

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قشم گفت: ۲۰ تیم از پلیس راهور این شهرستان مرزی برای خدمات رسانی به گردشگران و شهروندان در نوروز آماده شدند.

۲۰ تیم پلیس راهور قشم آماده خدمات رسانی به گردشگران

به گزارش پایگاه خبری قشم، سرگرد مهدی رسول زاده اظهار کرد: طرح نوروزی پلیس راه از روز ۲۴ اسفندماه در جزیره قشم آغاز شده و تا ۱۷ فروردین سال ۱۴۰۳ ادامه دارد.

وی ادامه داد: شمار پاس پیاده در طرح نوروز جزیره قشم ۱۰ نفر است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قشم توضیح داد: همچنین پلیس راهور این شهرستان با استفاده از توان ۱۰ گروه خودرویی و ۲ گروه موتوری آماده خدمات رسانی در طرح نوروز است.

سرگرد رسول زاده خاطرنشان کرد: یک ایستگاه در شهر قشم و یک ایستگاه در شهر درگهان در مجموع ۲ ایستگاه در سرتاسر جزیره به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات رسانی می‌کنند.

وی گفت: پلیس در اجرا و برگزاری این طرح نوروزی تخلفات حادثه ساز را به منظور حفظ حقوق شهروندی به صورت جدی دنبال می کند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قشم افزود: رانندگان وسایل نقلیه در صورت اعمال محدودیت های ترافیکی از سوی آن پلیس برای تسهیل در عبور و مرور همکاری لازم را در این ایام داشته باشند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قشم تاکید کرد: برخورد با تخلفات حادثه‌ ساز از جمله سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، استفاده نکردن از کلاه ایمنی و سوار کردن افراد در قسمت بار در طرح‌های نوروزی پلیس راهور به‌ صورت ویژه بررسی می شود.

وی یادآور شد، خواب آلودگی، سبقت و سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، عدم رعایت فاصله طولی و عدم رعایت حق تقدم مهمترین عامل تصادف در جاده ها است.

سرگرد رسول زاده از رانندگان ورودی به بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس خواست تا با رعایت قانون، سلامتی و ایمنی را به خود و دیگر گردشگران نوروزی هدیه دهند و جریمه های رانندگی را از سبد زندگی خود خارج کنند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22204

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *