امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۳۶
صفحه نخست | اجتماعی | ۱۵ هزار دانش آموز قشمی تحت پوشش طرح مسطورا قرار می گیرند

۱۵ هزار دانش آموز قشمی تحت پوشش طرح مسطورا قرار می گیرند

منتشر شده در ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۶

رییس تبلیغات اسلامی قشم گفت: ۱۵ هزار دانش آموز قشمی در ماه مبارک رمضان تحت پوشش طرح قرآنی مسطورا (سطر سطر زندگی کردن با آیه‌های قرآن کریم) قرار می‌گیرند.

۱۵ هزار دانش آموز قشمی تحت پوشش طرح مسطورا قرار می گیرند

به گزارش پایگاه خبری قشم، حجت‌الاسلام غلامعلی کاظمی افزود: همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بهار طبیعت ترویج گفتمان «زندگی با آیه‌ها» در قالب طرح ملی «مسطورا» یکی از برنامه‌های مهم اداره تبلیغات اسلامی قشم است.

وی ادامه داد: این طرح در قالب پنج محور ایمان و امید، توحید و نفی عبودیت غیر خدا، نبوت و رستاخیز اجتماعی، ولایت و پیوندهای اجتماعی و همچنین معاد تدوین شده که برگرفته از سیر ساختاری قرآن است.

رییس تبلیغات اسلامی قشم توضیح داد: در گام نخست اجرا و برگزاری این طرح ۵۰ فراز نورانی از قرآن کریم جداسازی شده است و دانش آموزانی که در این طرح شرکت می کنند مباحث تبیین، حفظ، قرائت، حفظ، تدبر، تفسیر و زندگی با این ۵۰ آیه را انجام می‌دهند.

کاظمی اضافه کرد: این طرح قرآن، کتاب زندگی در بلندمدت به مدت سه سال اجرا خواهد شد.

وی از اعزام ۷۰ مبلغ و مبلغه بومی و غیر بومی به مناطق مختلف این جزیره، در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: سخنرانی‌ها در مساجد، جلسات تفسیر، جلسات جزء‌خوانی، برگزاری مسابقات، سخنرانی‌های شب احیاء، اعتکاف رمضانیه، حضور در تفرجگاه‌ها و مراکز خرید از جمله برنامه‌هایی است در قالب گفتمان «زندگی با آیه‌ها» و در قالب طرح ملی «مسطورا» اجرا خواهد شد.

سه‌شنبه ۲۲ اسفند اول ماه مبارک رمضان است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21860

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *