امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۰
صفحه نخست | اجتماعی | ۱۱ معدن راکد در هرمزگان به چرخه فعالیت برگشت

۱۱ معدن راکد در هرمزگان به چرخه فعالیت برگشت

منتشر شده در ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱
معدن

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، ابراهیم سعدینی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: با فعال سازی این تعداد معدن ها افزون بر ۱۲۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری شد که برای ۱۳۵ نفر اشتغال مستقیم فراهم شده است.

وی بیان داشت: همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون  نیز در قالب طرح‌های مختلف حمایتی ۶ متقاضی از بهره برداران معادن هرمزگان به منظور دریافت تسهیلات به میزان حدود ۸۰۰ میلیارد ریال به بانک‌های مختلف معرفی شده اند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارداشت: در چهارماهه امسال صدور پروانه اکتشاف معادن استان ۱۳ درصد، صدور گواهی نامه‌های کشف شده ۱۲۵ درصد، ذخیره قطعی مکشوفه ۱۳۹ درصد، هزینه عملیات اکتشافی ۱۴۳ درصد و صدور مجوز برداشت ۴۵ درصد رشد داشته است.

سعدینی اعلام کرد: در استخراج از معادن هرمزگان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته موفق به رشد ۱۵ درصدی شده و به حدود ۵/۵ میلیون تن در چهار ماه ابتدای سالجاری رسیده است.

وی ادامه داد: مزایده عمومی ۲۱۶ معدن و محدوده معدنی در استان هرمزگان را یکی از اقدام‌های مهم  در حوزه معادن دانست و اظهارداشت: این مهم باعث می‌شود که نه تنها اشتغالزایی ایجاد شود بلکه محدوده‌های جدید نیز فعالیت خود را آغاز کنند.

این مسوول در ادامه به سه تفاهم نامه منعقد شده پهنه های اکتشافی هرمزگان پرداخت شد و افزود: در سال ۹۹ مطالعه مرحله پی جویی و شناسایی پهنه های اکتشافی کوهشاه احمدی، بشاگرد، زون ۱۱، پهنه فین- باغات و پهنه طاهروئی و شناسایی بیش از هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع محدوده امید بخش جهت انجام اکتشاف تکمیلی به پایان رسید.

سعدینی اظهار داشت: فعال سازی ۳۱ معدن راکد استان در سال گذشته با اشتغال ۴۲۹ نفر و سرمایه گذاری  هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال هدف گذاری شده بود.

وی در پایان اظهارداشت: استان هرمزگان در زمینه تعیین تکلیف محدوده‌های اکتشافی و معدنی در سامانه کاداستر رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

هرمزگان دارای ۲۱ نوع ماده معدنی است که ذخیره قطعی معادن استان هم اکنون یک میلیون و ۵۵۸ هزار تُن است

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=6570

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات