پیشنهاد سردبیرگردشگری

گردنه عشاق از جاذبه های گردشگری پارسیان

انتخاب مکانی برای مقصد سفر رسیدن به آرامش و تجدید قوا است در این راستا مناطق بکر و دیدنی در سراسر ایران پهناور وجود دارد که نمونه آن گردنه عشاق است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، کسانی که قصد دارند سفری پر از آرامش را تجربه کنند و از آلودگی‌های صوتی و تصویری شهر چند روزی دور بمانند، بهتر است به طبیعت زیبای هرمزگان و سواحل خلیج‌ فارس سفر کنند چرا که بدون شک بی‌نظیرترین و یگانه‌ترین جاذبه‌های طبیعی ایران را در خود جای داده است. یکی از این جاذبه‌ها گردنه عشاق به عنوان یکی از جاذبه های هرمزگان است. این جاده حدود ۲۰ سال پیش ساخته شده است. حدود ۱۵ کیلومتر که از شهر پارسیان به سمت خلیج فارس حرکت کنیم به بندر بستانو می رسیم و جاده ساحلی بندر مقام در حد فاصل بندر مقام و بندر بستانو قرار دارد. در بالای گردنه می توان دریای نیلگون خلیج فارس را به نظاره نشست که از چشم اندازی عالی برخوردار است. بهترین زمان بازدید از این جاده و گردنه زیبا از پاییز تا اوایل بهار می باشد.

در نزدیکی سواحل این منطقه گونه‌های بسیار زیبای دریایی زندگی می‌کنند. از انواع گوناگون صدف‌ها و گوش‌ماهی‌ها گرفته تا سفره‌ماهی‌های زیبا که تا نزدیکی ساحل می‌آیند و با کمی فاصله می‌توانید تماشایشان کنید. به‌محض نزدیک‌شدن به سفره‌ماهی‌ها، مثل برق از دستتان فرار خواهند کرد. لاک‌پشت‌های زیبا و بزرگ هم هستند که زیستگاهشان در این منطقه است؛ همه این‌ها زیبایی منحصر‌به‌فردی به سواحل این منطقه بخشیده‌‌اند.

گردنه

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا