امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۰
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | کیش میزبان ۵۰۰ دونده ماراتن کشور است

کیش میزبان ۵۰۰ دونده ماراتن کشور است

منتشر شده در ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱
ماراتن

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، پیام دیباج روز پجشنبه در گفت و گویی اظهار با بیان اینکه این مسابقه روز جمعه پنجم اسفند دور این جزیره برگزار می شود افزود: ۵۰۰ ورزشکار حدود ۳۰۰ مرد و ۲۰۰ زن بالای ۱۸ سال برای شرکت در آن نام نویسی کرده اند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این مسابقه در ۲ مسافت ۴۲ کیلومتر دور جزیره کیش و ۱۵ کیلومتر را به ترتیب آقایان از ساعت ۶ صبح و خانم ها از هشت صبح از مسابقه اسکله تفریحی این جزیره می پیمایند.

وی با بیان اینکه کیش تنها جزیره در کل جهان است که دور آن دقیقا برابر با مسافت دوی ماراتن است افزود: بخش ۴۲ کیلومتر این مسابقه از اسکله تفریحی آغاز و در همین نقطه به پایان می رسد اما مسافت ۱۵ کیلومتری آن در پارک طلوع به پایان می رسد.

مدیر برگزاری مسابقه دو ماراتن بزرگ کیش یادآور شد: ۱۵۰ دونده برای بخش ۴۲ کیلومتری و ۳۵۰ دونده نیز برای بخش ۱۵ کیلومتری این مسابقه ثبت نام کرده اند.

کیش ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.
هم اکنون ۴۰ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که مرکز ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.
این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12102

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *