امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۴۸
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | کیش به قله پیک اومیکرون رسیده است

کیش به قله پیک اومیکرون رسیده است

منتشر شده در ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰
قله پیک

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، محمدرضا رضانیا روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: طبق رنگ بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا کیش همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته اما در چند روز گذشته آمار مراجعه سرپایی و شناسایی بیماران مثبت روند افزایشی نداشته است.

وی اضافه کرد: با توجه به این آمار جزیره کیش در قله پیک اومیکرون قرار گرفته اما عبور از آن و ایجاد روند کاهشی در آمارها نیازمند رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مسافران و کیشوندان است.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش افزود: اما در چند مدت گذشته شاهد کم رنگ شدن رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کمترین حد در جزیره هستیم که روند این وضعیت با توجه به سرعت انتشار سویه اومیکرون می تواند پیک را دوباره فعال کند.

وی افزود: طبق بررسی های انجام شده شاهد هستیم برخی از مسافران و کیشوندان یا از ماسک استفاده نمی کنند یا نحوه استفاده آنها به شکل ناصحیح است که توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا حتما باید به شکل صحیح مورد استفاده قرار بگیرد.

رضا نیا یادآور شد: در ۲ هفته آینده برای جلوگیری از فعال شدن دوباره پیک، صنوف باید به شدت در رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جزیره پای کار بیایند و جوامع نیز باید در این راستا برای صنوف ابزارهای تشویقی و تنبیهی قرار دهند.

وی همچنین از کاهش استقبال مردم از واکسیناسیون کرونا به ویژه دُز سوم خبرداد و افزود: همانند بسیاری از نقاط کشور در این جزیره آمار مراجعه کودکان بالای پنج سال پایین است که توصیه اکید داریم که مردم برای جلوگیری از ابتلای خود و خانواده حتما در فرایند تزریق واکسن مشارکت داشته باشند.

 تاکنون در این جزیره ۱۳۸ هزار و ۴۱۸ دُز واکسن کرونا تزریق شده که شامل ۵۸ هزار و ۴۳۵ دُز در نوبت اول، ۵۲ هزار و ۱۸۸ دُز در نوبت دوم و ۲۷ هزار و ۷۹۵ دُز در نوبت سوم است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا کنون در این جزیره ۹ هزار و ۹۳۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است؛ جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12472

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *