امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۸:۱۰
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | کمبودی در واکسن کرونا در بندرعباس نداریم/خسارت‌های جانی غیر قابل جبران است

کمبودی در واکسن کرونا در بندرعباس نداریم/خسارت‌های جانی غیر قابل جبران است

منتشر شده در ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴
واکسن کرونا

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، عزیزاله کناری در گفت و گویی افزود: با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و سفرهای نوروزی و میزان نامطلوب واکسیناسیون کرونا در شهرستان در رده سنی کودکان و بزرگسالان، احتمال بروز وضعیتی غیر قابل پیش بینی و حاد بسیار محتمل است.

وی با اشاره به اینکه اکنون سرعت تزریق واکسن بیشتر شده ولی تبلیغات منفی وجود دارد در حالیکه با هر تزریق واکسن، بدن ایمنی پیدا می‌کند و از همه‌گیری پیشگیری می‌شود، عنوان کرد: همه ما باید در جهت پیشگیری از شیوع اُمیکرون تلاش کنیم، نگرانی‌هایی از عادی انگاری جامعه مبنی بر اینکه سویه جدید منجر به فوت نمی شود، ایجاد شده که همین عامل باعث شده اکنون بیمارستان‌ ها مملو از بیمار شود.

وی ادامه داد: همه وظیفه داریم که سلامت و ایمنی جامعه را تامین کنیم. همه دستگاه‌ها باید مثل زمانی که سویه دلتا شیوع پیدا کرده بود، پای کار باشند، در حال حاضر هیچ کمبودی در واکسن نداریم و واکسن‌های تولید داخل هم مورد پذیرش عموم جامعه قرار گرفته و ایمنی بالاتری هم دارد.

فرماندار شهرستان بندرعباس اظهار کرد: باید با کمک رسانه افراد جامعه را ترغیب کنیم تا هرچه سریع‌تر واکسن بزنند. در حال حاضر بیشترین آسیب‌های سویه جدید شامل کودکان می‌شود، به دلیل اینکه والدین و بزرگسالانی که با آنها در ارتباطند ناقل هستند.

کناری در پایان خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید بدانند خسارت‌های مالی قابل جبران است اما خسارت‌های جانی غیر قابل جبران است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12025

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *