امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | کتاب «بچه‌های زمین» در هرمزگان رونمایی شد

کتاب «بچه‌های زمین» در هرمزگان رونمایی شد

منتشر شده در ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸
بچه‌های زمین

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، مجموعه داستان «بچه‌های زمین» با همکاری گروه «طرح مدادهای رنگی» و همراهی والدین هنر دوست به رشته تحریر درآمده است و تنها حاصل ذوق کودکان و نوجوانان هرمزگانی نیست؛ بلکه تخیل و ذوق هنرجویان کم شنوای استان کرمانشاه و کودکان و نوجوانان استان فارس را نیز شامل می‌شود و توسط انتشارات «سمت روشن کلمه» منتشر شده است.

براساس این گزارش، آیین رونمایی از مجموعه داستان «بچه‌های زمین» به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و حوزه هنری این استان و با حضور جمعی از مدیران فرهنگی این استان در اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در ابتدای این مراسم ضمن تبریک به نویسندگان کودک و نوجوان کتاب «بچه‌های زمین» بیان کرد: خلق هر کلمه یا اثر هنری جلوه‌ای از ذات خداوند هستند که انسان را با عشق و آرامش، آشتی می‌دهد.

امینه دریانورد ادامه داد: هنر، نتیجه عشق انسان به زیبایی است و هنرمند به وسیله آن به زیبایی، نزدیک و نزدیکتر می‌شود. هنر حرکتی درونی و سرشت انسان است که اورا به درجه بالایی از زیبایی نائل می‌کند.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی هرمزگان نیز ضمن تقدیر از هنرمندان نوجوان که بهانه اصلی این نشست بوده‌اند، گفت: وقتی صحبت از هنر متعهد می‌شود بیشتر مردم ذهنشان به سمت هنرهای مذهبی و سیاسی می‌رود؛ گرچه هنر متعهد یعنی بی تفاوت نبودن نسبت به آنچه در جامعه می‌گذرد.

سعید عبدلی زاده افزود: وقتی این کتاب را نگاه می‌کردم، درون مایه هنر متعهد را در داستانهای نویسندگان کودک و نوجوان مشاهده کردم و موضوعات این کتاب با آنچه به عنوان هنر متهدشناخته شده است مرتبط و در هم آمیخته بود.

وی ادامه داد: امیدوارم با تلاش‌های مربیانی همچون پروانه ماندگاری، نویسندگان ما به سمت مسائل هویتی و درونی جامعه پیش بروند که مایه برکت و افتخار خواهد بود.

پروانه ماندگاری، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان نیز بیان کرد: خوشبختانه در طول سالهای اخیر همکاری خوبی با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان داشته‌ایم و نتایج برگزاری کارگاههای نویسندگی مشترک، کمک به خلق اثر «بچه‎های زمین» شده است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌ها و امتیازهای مثبت کتاب پیش رو این است که در تألیف آن فقط نویسندگان کودک و نوجوان استان هرمزگان سهیم نبوده‌اند و با وجود تمام محدودیت‌های ناشی از کرونا، توانستیم از طریق فضای مجازی با نویسندگان کودک و نوجوان سراسر کشور ارتباط داشته باشیم و در این کتاب داستان‌هایی از نویسندگان استان‌های دیگر نیز به چاپ برسد.

ماندگاری افزود: به خود افتخار می‌کنم که در طول این سالها با کودکان و نوجوانان ارتباط داشته‌ام و در واقع من مربی آنها نبوده‌ام بلکه آنها استاد من بوده‌اند و من توانستم همکاری، همدلی و مهربانی را از آنها یاد بگیرم.

دبیر محفل ادبی چیچکا اضافه کرد: بسیار خوشحالم که توانستم نویسندگان کودک و نوجوانی را پرورش دهم که خودشان مربی نویسندگی هستند و به دیگران آموزش می‌دهند.

وی تصریح کرد: انگیزه مهم من از برگزاری آیینهای رونمایی و چاپ مجموعه داستانهای کودکان و نوجوانان این است که به آنها یادآوری کنم که چقدر توانمند و بااستعداد هستند و با تلاش می‌توانند قله‌های موفقیت و سعادت را فتح کنند.

ماندگاری ادامه داد: آرزوی قلبی من این است که بچه‌های کودک و نوجوان به عنوان سرمایه‌های هنری و فرهنگی این کشور، ادامه دهنده راه من باشند و چرخه نویسندگی را ادامه دهند.

در ادامه این نشست، نویسندگان کودک و نوجوان به خوانش داستانهای خود پرداختند و در پایان از کتاب «بچه های زمین» رونمایی شد و نویسندگان این کتاب مورد تجلیل قرار گرفتند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13366

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *