امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۲
صفحه نخست | اجتماعی | کبد و دو کلیه یک هرمزگانی به بیماران اهدا شد

کبد و دو کلیه یک هرمزگانی به بیماران اهدا شد

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۷
کبد و دو کلیه یک هرمزگانی به بیماران اهدا شد

رییس واحد اهدا عضو استان، از انجام یه مورد اهدا عضو در بامداد امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر محمود حسین پور در این باره گفت: کبد و دوکلیه احمد جعفرزاده، جان آفرین ۵۴ ساله هرمزگانی، برای پیوند به بیماران نیازمند به عضو پیوندی، طی عمل هاروست، توسط تیم اعزامی از مرکز پیوند جنوب کشور، برداشت و برای پیوند به بیماران لیست انتظار به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز فرستاده شد.

دکتر حسین پور در ادامه افزود: احمد جعفرزاده، در تاریخ  ۲۸  آبانماه به دنبال سکته مغزی، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان صاحب الزمان منتقل و با توجه به وخامت حالش، وی در بخش مراقبت های ویژه، تحت مراقبت قرار گرفت. با توجه به وسعت خونریزی مغزی و شدت آسیب وارده به سلول های مغز، به رغم انجام اقدامات درمانی لازم، این جان آفرین گرانقدر، در تاریخ ۱۱ آذر ، مرگ مغزی میگردد.

بعد از انجام تاییدات بالینی توسط چهار پزشک تایید کننده و رضایت خانواده مبنی بر اهدا عضو، هماهنگی لازم برای اعزام تیم جراحی از مرکز پیوند انجام شد و با توجه به بستری بودن این جان آفرین در بیمارستان صاحب الزمان، عمل هاروست برای اولین بار در این بیمارستان انجام شد.

دکتر حسین پور ضمن طلب آمرزش برای این جان آفرین گرانقدر و تقدیر از خانواده ایثارگیر جعفر زاده برای انجام این کار خداپسندانه، گفت: این هفتمین اهدا عضو انجام شده در سال جاری  بوده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17326

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *