امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۳
صفحه نخست | اجتماعی | کاهش ۱۷ درصدی تصادفات منجر به فوت در هرمزگان

کاهش ۱۷ درصدی تصادفات منجر به فوت در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۲

رییس پلیس راه هرمزگان از کاهش ۱۷ درصدی حوادث ترافیکی و آمار تصادفات منجر به فوت در جاده‌های این استان از ابتدای طرح نوروزی تاکنون خبر داد.

کاهش ۱۷ درصدی تصادفات منجر به فوت در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، سرهنگ مهدی نیکبخت روز یکشنبه در تشریح طرح نوروزی پلیس، توجه نکردن به جلو بر اثر خستگی و خواب آلودگی، استفاده از وسایل جانبی مانند گوشی تلفن همراه حین رانندگی در جاده‌های ۲ طرفه و انحراف به چپ را از مهم‌ترین علت تصادفات در جاده‌های استان عنوان کرد و افزود: در این مدت بیشترین تصادفات در جاده‌های غربی و شرقی استان هرمزگان به‌ویژه در جاده گچین رخ داده است.

وی بیان کرد: برخی مسیرها همچون گچین، کهورستان، بندرلنگه به چارک و بندرلنگه به خمیر و همچنین جاده‌هایی در جزیره قشم، ۲ طرفه بوده و نمی‌توان جدا کرد که باید رانندگان برای رفت و آمد در این مسیرها نهایت احتیاط لازم را داشته باشند و از هرگونه سرعت و سبقت غیر مجاز خودداری کنند.

رییس پلیس راه هرمزگان با اشاره به اینکه از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون افزایش ۱۰ درصدی در میزان رفت و آمد خودروها به استان را داشته‌ایم، اظهار کرد: با هدف پیشگیری از هرگونه حادثه رانندگی، رانندگان و مسافران نوروزی ضمن رعایت سرعت مطمئنه در رانندگی، پس از هر ۲ ساعت رانندگی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنند و هرجا احساس خستگی و خواب آلودگی کردند در مکانی امن و مناسب استراحت کافی داشته باشند.

سرهنگ نیکبخت خاطر نشان کرد: سه روز پایانی تعطیلات نوروزی نیز رفت و آمد همه وسایل نقلیه سنگین و کامیون به غیر از کامیون‌های حامل سوخت و مواد فاسد شدنی در جاده‌های استان ممنوع است که در صورت مشاهده در جاده‌های استان بلافاصله نسبت به توقیف آن اقدام می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22745

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *