امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۵:۳۵
صفحه نخست | اجتماعی | کاهش بیش از ۱۱ درصدی نرخ بیکاری در هرمزگان

کاهش بیش از ۱۱ درصدی نرخ بیکاری در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: نرخ بیکاری در استان بیش از ۱۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، عادل شهرزاد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با بیان اینکه استان بیشترین کاهش نرخ بیکاری در کشور را دارد، گفت: تابستان گذشته، نرخ بیکاری ۲۲ درصد بود، اما اکنون بیش از ۱۱ درصد کاهش را در این بخش داریم.

او افزود: عملکرد صادرات در هرمزگان سال ۱۴۰۰ حدود ۱.۲ دهم میلیارد دلار بوده است درحالی که در پایان دی‌ماه ۱۴۰۲ حدود یک و نیم میلیارد دلار حجم صادرات استان اتفاق افتاد که قطعا تا پایان سال می‌توانیم رکورد سه میلیارد دلار را بزنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به موضوع مهار تورم گفت: در این راستا کنترل قیمت و ایجاد رصدخانه پایش تورم اقداماتی انجام شد تا بتوانیم بازار را به شکل مداوم رصد کنیم، ساماندهی صنوف انجام شد تا خود صنوف ناظر بر بازار باشند و اکنون متوسط تورم استان کمتر از متوسط کشور است.

شهرزاد گفت: در موضوع اقتصاد دریامحور، با توجه به اهمیت قضیه و راهبرد‌های ۹ گانه‌ای که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند بایستی در این حوزه ورود کنیم که تا کنون هم اقداماتی در این بخش انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان افزود: با توجه به همه برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌هایی که در حوزه اقتصادی انجام شده است، استان هرمزگان رتبه یک رشد اقتصادی را در سال ۱۴۰۱ داشته است.

شهرزاد گفت: سرمایه‌گذاری جایی اتفاق می‌افتد که امنیت وجود داشته باشد، طبق اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس بیان هرمزگان در سال ۱۴۰۰ رتبه ۹، زمستان ۱۴۰۰ به رتبه ۶ رسید و در زمستان ۱۴۰۱ و در بهار ۱۴۰۲ رتبه یک کشور به این استان تعلق گرفته است، البته حفظ و تداوم تحقق این رتبه یکی از موضوعات قابل توجه است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20363

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *