امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۸
صفحه نخست | اقتصادی | پیشرفت ۸۵ درصدی شبکه فاضلاب بندرعباس

پیشرفت ۸۵ درصدی شبکه فاضلاب بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۲۵

استاندار هرمزگان به پیشرفت ۸۵ درصدی شبکه فاضلاب بندرعباس اشاره کرد و گفت: تکمیل طرح فاضلاب بندرعباس جزو تعهدات دولت سیزدهم به مردم است که باید مراحل نهایی برای بسته شدن این پرونده به صورت جدی‌تر آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی روز یکشنبه در نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شرکت آب و فاضلاب هرمزگان و شرکت زیرساخت طرح بزرگ جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس، مراحل نهایی برای بسته شدن این پرونده را بررسی کرد.

وی با اشاره به افزوده شدن ظرفیت نهضت ملی مسکن به این طرح، اظهار کرد: تکمیل طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شرکت زیرساخت به منزله پایان پروژه فاضلاب شهر بندرعباس نیست بلکه برای مراحل پایانی لازم است متولیان و مسیرهای تامین اعتبار برنامه زمانبندی اجرا مشخص شود.

طرح تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس در سال ۱۳۸۰ با ظرفیت محدود انجام شده بود که معضل بزرگ رهاسازی پساب به دریا را درپی داشت؛ از ابتدای دولت سیزدهم رفع این چالش در چند بخش بازسازی شبکه فرسوده، الحاقات جدید به شبکه، ارتقای ظرفیت شبکه به ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز و از همه مهم‌تر هدایت پساب به صنایع در دستورکار قرار گرفته که با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای روبرو بوده است.

در این نشست نیز عملیات‌های اجرا شده و باقی‌مانده از دومدول طرح تصفیه فاضلاب تشریح و با تاکید استاندار هرمزگان بر تسریع در کار، تهیه جدول شرح کار متولیان در مراحل پایانی طرح به حوزه آبفا محول شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22912

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *