امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۱۵
صفحه نخست | اقتصادی | پیشرفت‌ نیروی دریایی ارتش در حوزه ساخت تجهیزات دفاعی

پیشرفت‌ نیروی دریایی ارتش در حوزه ساخت تجهیزات دفاعی

اخبار :
منتشر شده در ۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۲

 معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری دربازدید دستاوردهای نداجا بندرعباس گفت: پیشرفت‌های نیروی دریایی ارتش درحوزه ساخت تجهیزات دفاعی افتخارآمیزاست.

پیشرفت‌ نیروی دریایی ارتش در حوزه ساخت تجهیزات دفاعی

به گزارش پایگاه خبری قشم، عبدالحسین کلانتری به همراه کاروان راهیان پیشرفت از دستاوردها و مجموعه بزرگ صنعتی کارخانه‌های منطقه یکم نداجا در بندرعباس افزود: امروز که اساتید دانشگاهی از دستاوردهای نیروی دریایی ارتش بازدید می‌کنند، می‌توانند خودشان راویان خوبی برای این پیشرفت‌های عظیم و خیره کننده باشند؛ چرا که بخش‌های عظیمی از این دستاوردهای بزرگ علمی و تجهیزاتی بومی برای آحاد جامعه گفته نشده و اطلاعی ندارند.

وی بیان کرد: امروز شاهد بودیم تمامی فرایند تولید تجهیزات و محصولاتی که به نیروی دریایی وابسته است و مورد استفاده این نیرو قرار می‌گیرد به‌ویژه تمامی قطعات ناوها با آن پیچیدگی‌ها توسط متخصصان ایرانی تامین می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اظهار کرد: حضور قدرتمند نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد مایه افتخارملی است و زمانی‌که این نیرودر جایگاه مقایسه قرار می‌گیرد، می‌بینم کشورهای بزرگی در جهان هستند که هنوز این ظرفیت و امکانات را ندارند و ما افتخار می‌کنیم که نیروی دریایی ما در طراز کشورهای صاحب قدرت قرار دارد.

نیروی دریایی ارتش توانست روی پای خود بایستد

کلانتری تصریح کرد: با وجود تحریم‌های گسترده و مشکلات فراوانی که در زمینه ساخت، تعمیر و نگهداری تجهیزات داشتیم، نیروی دریایی ارتش توانست روی پای خود بایستد و اینچنین بازدارنده در آب‌ها حضور پیدا کند.

وی ابراز کرد: امروز امنیت در اقصی نقاط کشور را مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروهای مسلح و به‌ویژه نیروی دریایی ارتش و کارکنان شریف آن هستیم؛ عزیزانی که به دور خانواده‌های خود گاهی ماه‌ها در دریا حضور دارند و تامین امنیت می‌کنند.

نیروی دریایی ارتش همواره در دفاع از منافع ملی و طراحی و تولید تجهیزات منطبق با دانش روز دنیا

فرمنده منطقه یکم امامت نداجا نیز در حاشیه بازدید کاروان راهیان پیشرفت از این منطقه گفت: کارکنان جان برکف، تجهیزات بومی، رشد علمی و فناوری بالای نیروی دریایی ارتش، مدافع منافع ملی کشور در آبهای آزاد است.

امیر دریاداردوم قادر وظیفه افزود: در راستای اجرایی نمودن فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر جهاد تبیین و تشریح توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش، امروز شاهد حضور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و همچنین معاونین فرهنگی و اجتماعی تمامی دانشگاه‌های سراسری کشور، در منطقه یکم امامت هستیم.

وی بیان کرد: نیروی دریایی ارتش همواره در دفاع از منافع ملی و طراحی و تولید تجهیزات منطبق با دانش روز دنیا، پیشگام بوده است و امروز گوشه‌ای از این توانمندی‌ها را که محضر عزیزان کاروان راهیان پیشرفت ارائه کردیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20236

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *