قشم

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ حمیدرضا مومنی در این پیام، رسیدن انسان ها به مرز عبودیت را فلسفه این ایام دانست و تصریح کرد: هر کس بتواند رضای خویش را فدای رضای حق کند و از خواسته دل در راه خواسته خدا چشم بپوشد به مرز عبودیت می رسد.
متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

ایام نهم ذی‌الحجه‌ روز پرفضیلت و معنوی عرفه و دهم ذیحجه روز عید سعید قربان برای همه ما یادآور روزهای پر از صفا و معنویت است، روز هایی که دل های مان را می شوریم تا از فیوضات پر فضیلت ترین ایام الله و زیباترین نمونه از تعبد انسان در برابر حق تعالی بهره کافی و وافی ببریم.

روز عرفه روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده است و خوشا به حال آنانی که در این روز زیر آسمان بروند و اعتراف و اقرار کنند نزد حق تعالی به گناهان خود تا به ثواب عرفات سعادتمند شوند و گناهانشان آمرزیده گردد.

عید قربان نیز از جمله پاک‌ ترین عیدها است، عید سرسپردگی و بندگی و برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است. در عید قربان دل‌ها به همدیگر نزدیک می شوند و به قرب الهی می رسند. عید قربان عید بر آمدن روزی نو و انسانی نو است. عید قربان از آن رو عید نامیده شده است که بندگان را از تعلقات رهانیده و مهیای عروج می‌سازد.

حضرت ابراهیم علیه السلام در این روز، فداکاری، ایثار، اخلاص و عشق به ذات اقدس تعالی را با فدا کردن فرزند دلبند خود در راه خدا به عنوان امتحانی الهی جاودانه ساخت و بر این اساس، مسلمانان هرسال عید قربان را جشن می گیرند تا این اصول و ارزش های الهی را همواره مد نظر داشته و همیشه برای تبعیّت از دستورات خداوند و کسب رضایت الهی آماده هرگونه ایثار و فداکاری باشند.

عید سعید قربان، یادآور یک امتحان بزرگ است. امتحانی که حضرت ابراهیم علیه السلام با سربلندی از آن بیرون آمد. پس برماست که در مصیبت ها و بلاها صابر و شکیبا باشیم؛ چرا که شاید این ها امتحان و آزمون بندگی و عبودیّت ما باشند.

اینجانب فرا رسیدن روز عرفه و عید سعید قربان را به تک تک مردم مومن و خداجوی قشم، چه شیعه و چه اهل سنت که در این ایام سخت بخاطر شیوع ویروس کرونا از انجام مناسک و مراسم سنتی اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی بازمانده اند از صمیم قلب تبریک می گویم و خاضعانه درخواست می کنم که با رعایت مفاد همه دستورالعمل های بهداشتی در حفظ سلامتی خود و دیگران کوشا باشند.

حمیدرضا مومنی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا