امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۲۲
صفحه نخست | اجتماعی | ثبت نام ۱۷ هزار هرمزگانی در سامانه سماح

ثبت نام ۱۷ هزار هرمزگانی در سامانه سماح

منتشر شده در ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۹
سماح

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ مهدی دوستی ظهر امروز شنبه بیست و یکم مرداد ماه در ششمین جلسه ستاد اربعین استان هرمزگان اظهار داشت: از این تعداد ۱۰ هزار نفر مرد و ۷ هزار نفر زن هستند، بالغ بر ۱۵ هزار نفر خواستار خروج از طریق مرز شلمچه و باقی زائران نیز از سایر مبادی خروجی به کشور عراق اعزام خواهند شد.

استاندار هرمزگان گفت: اعزام و بازگشت زائران از تاریخ ۲۷ مرداد تا ۲۶ شهریور ماه خواهد بود، پیش‌بینی شده پیک سفرها نیز از ۳۰ مرداد تا ۸ شهریور باشد بر همین اساس باید برنامه ریزی مشخصی برای اعزام و بازگشت زائران از عراق صورت گیرد.

وی تصریح کرد: تامین اتوبوس انتقال زائران یکی از اولویت‌های مهم است که کمیته حمل و نقل موظف است نسبت به تامین اتوبوس با کیفیت اقدام و نسبت به کنترل قیمت بلیط نیز اهتمام ورزد.

دوستی گفت: در حوزه درمانی نیز اقدامات خوبی صورت پذیرفته و موکب درمانی در عمود ۴۷۱ پیش بینی شده است علاوه بر این ۸ درمانگاه عمومی نیز در مسیر به زائران حسینی خدمات درمانی ارائه خواهند کرد، همچنین تامین دارو نیز در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: برای تامین کالای اساسی مورد نیاز مواکب نیز برنامه ریزی شده تا از این حیث هم خدمات دهی به زائران حسینی با مشکلی مواجه نشود، برای تامین یخ مورد نیاز نیز در تلاش برای تامین یخ بهداشتی برای مواکب هستیم.

نماینده عالی دولت با تاکید بر فعال شدن تمام کمیته‌های ستاد اربعین برای بهبود خدمات رسانی به زائران گفت: فرمانداران سراسر استان به ویژه شهرستان های غربی باید در آماده باش باشند و خدمات رسانی به زائران را انجام دهند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13657

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *