اجتماعیپیشنهاد سردبیر

پویش نذر خون اقدامی در جهت رفع کمبود ذخایر خونی هرمزگان

مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: هرمزگانی ها می توانند در روز عاشورای حسینی با شرکت در پویش نذر خون به کمک در رفع کمبود ذخایر خونی استان کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا، ایمان زارعی در گفت و گویی افزود:  در روز عاشورای حسینی از آحاد مردم استان دعوت می کنیم تا با نذر خون خود در این روز به وضعیت کمبود ذخایر خونی در استان کمک کنند.

وی در خصوص اعلام مراکز فعال و ساعات فعالیتشان، تصریح کرد: مرکز  انتقال خون بندرعباس ۸ الی ۱۳ و بعدازظهر ساعت ۱۷  الی ۲۲ در حد فاصل چهار راه مرادی به سمت فلکه برق و مرکز موقت امامزاده سید مظفر(ع) فعالیت می کنند.

زارعی ادامه داد: مرکز انتقال خون میناب، کانکس اهدای خون رودان و مرکز انتقال خون قشم صبح از ساعت ۸ الی ۱۳ و بعدازظهر از ساعت  ۱۷ الی ۲۰ آماده دریافت خون از مراجعه کنندگان هستند.

مدیر کل انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه در تمامی مراکز انتقال خون تمامی نکات بهداشتی سر سختانه اعمال می‌شود و بهبود یافتگان کرونا می‌توانند یک ماه از بهبودی کامل نسبت به اهدای خون اقدام کنند، اضافه کرد: آن دسته از افرادی که از زمان تزریق دوز اول یا دوم واکسن آسترازینکا و یا اسپوتنیک آنان ۲۸ روز گذشته باشد نیز می‌توانند خون اهدا کنند اما سایر دریافت‌کنندگان واکسن‌ها هیچ محدودیتی برای اهدای خون ندارند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا