امروز : ۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۹
صفحه نخست | اخبار قشم | نصب پنل خورشیدی خانگی ویژه مددجویان کمیته امداد قشم

نصب پنل خورشیدی خانگی ویژه مددجویان کمیته امداد قشم

منتشر شده در ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۲

رییس کمیته امداد شهرستان از نصب و راه اندازی ۷۰ پنل خورشیدی خانگی به منظور درآمدزایی برای خانواده‌های زیرپوشش این نهاد حمایتی در منازل مددجویان خبر داد.

نصب پنل خورشیدی خانگی ویژه مددجویان کمیته امداد قشم

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ رضا تارک با بیان اینکه، هر دستگاه پنل خورشیدی پنج کیلو وات برق تولید می‌کند، افزود: در مجموع ۳۵۰ کیلو وات از این تعداد پنل، برق وارد شبکه جزیره قشم می‌شود.

وی ادامه داد: هزینه هر دستگاه پنل خورشیدی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده که در قالب تسهیلات به خانوارهای متقاضی پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد شهرستان قشم توضیح داد: خالص درآمد از محل نصب پنل‌های خورشیدی هر ۲ ماه ۳۸ میلیون ریال است.

طرح تولید برق خورشیدی با هدف ایجاد اشتغال

تارک اضافه کرد: طرح تولید برق خورشیدی با هدف ایجاد اشتغال و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) که هیچ منبع درآمد یا توان اشتغال ندارند، اجرا شده است.

وی گفت: برای اجرای این طرح در ۲ سال گذشته ۱۰۵ میلیارد ریال وام تبصره ۱۸ اشتغال (کم بهره) به مددجویان پرداخت شده است که باز پرداخت این وام هفت ساله است و شرکت توزیع نیروی برق به‌ صورت ماهانه برق تولیدی را از مجریان طرح خریداری می‌کند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان مرزی قشم سه هزار و ۶۴۴ هزار خانوار (هفت هزار و ۵۰۰ نفر) تحت پوشش دارد که خانواده‌ های تحت پوشش ماهیانه در مجموع ۳۰ میلیارد ریال مستمری دریافت می‌ کنند.

خانوارهای تحت حمایت این اداره شامل ۲ هزار و ۵۸۸ زن سرپرست خانوار (۷۱ درصد) و هزار و ۵۶ مرد سرپرست خانوار (۲۹ درصد) است که ۲ هزار و ۶۹۸ خانوار (۷۴ درصد) از آنان ساکن روستاها و ۹۴۶ خانوار (۲۶ درصد) آنها ساکن در مناطق شهری جزیره قشم هستند.

از این تعداد مددجو ۲ هزار و ۹۸۳ خانوار (۸۲ درصد) اهل سنت و ۶۶۱ خانوار (۱۸ درصد) اهل تشیع هستند.

فوت شوهر (هزار و ۶۶۹ خانوار – ۴۶ درصد)، مرد سرپرست سالمند (۹۴۴ خانوار – ۲۶ درصد) و بانوان مطلقه (۶۶۴ خانوار – ۱۸ درصد) سه دلیل وابستگی خانوارهای تحت حمایت به اداره کمیته امداد این شهرستان مرزی است که سه هزار و ۲۷۷ خانوار معادل ۹۰ درصد به واسطه این سه دلیل تحت حمایت این اداره قرار دارند.

این اداره حمایت از هزار و ۵۰ نفر فرزند یتیم و محسنین را بر عهده دارد که از این تعداد ۵۷۴ نفر از فرزندان ایتام و ۴۷۶ نفر از فرزندان محسنین (۵۴۶ فرزند دختر و ۵۰۴ فرزند پسر) هستند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23822

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *