امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۱۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | پنج بیمار مبتلا به اومیکرون در هرمزگان شناسایی شد

پنج بیمار مبتلا به اومیکرون در هرمزگان شناسایی شد

منتشر شده در ۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷
پنج

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، دکتر فاطمه نوروزیان روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها افزود: پنج مورد نمونه مشکوک به اومیکرون از هرمزگان به تهران ارسال شده بود، که پس از آزمایش های انجام شده قطعیت مبتلای همه موارد به این سویه جدید قطعی شد.

وی بیان داشت: از پنج نفر مبتلا به سویه اومیکرون در استان هرمزگان، سه نفر ساکن بندرعباس، یک نفر بستک و یک نفر هم ساکن اردبیل بوده است که سه نفر از این افراد سابقه سفر به خارج از کشور داشته اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، بازه سنی مبتلایان به سویه اومیکرون در استان را ۲۲ تا ۴۴ سال اعلام کرد و اظهارداشت: از مبتلایان سه نفر مرد و ۲ نفر زن هستند که حال عمومی همه آن ها مساعد بوده و به صورت سرپایی مداوا شدند.

دکتر نوروزیان تاکید کرد: متأسفانه با شناسایی پنج مورد اومیکرون در هرمزگان و باتوجه به سرعت بالای انتشار آن، این احتمال وجود دارد که افراد بیشتری در استان آلوده به این بیماری باشند که باید مردم بیش از پیش پروتکل های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک و شرکت نکردن در تجمع ها را رعایت کنند.

وی تب، گلو درد و سوزش گلو را از علائم سویه اومیکرون عنوان کرد و گفت: توصیه اصلی ما به مردم تکمیل هرچه سریع تر واکسیناسیون است به طوری که آن هایی واکسن دریافت نکرده اند به طور حتم نسبت به زدن واکسن در هر سه دز باید اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به شناسایی اومیکرون در هرمزگان مردم باید رعایت پروتکل ها را جدی بگیرند و حتی الامکان با توجه به سرعت بالای سرایت این ویروس در فضاهای باز از یک ماسک و در فضاهای سربسته بدون تهویه از ۲ ماسک استفاده ‌کنند.

محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز گذشته از شناسایی ۶ مورد بیمار جدید مبتلا به سویه اومیکرون در کشور خبر داد که پنج نفر از آنها در هرمزگان و یک نفر در بابل بوده است.

پیش از این، هفت مورد ابتلا به این سویه جدید و یک مورد نیز در مشهد مقدس شناسایی شدو با احتساب موارد جدید، تعداد بیماران شناسایی شده مبتلا به اُمیکرون در کشور به ۱۴ نفر رسید. 

محققان آفریقای جنوبی گونه‌ای جدید از ویروس کرونا را شناسایی کردند که با عنوان B.۱٫۱.۵۲۹ شناخته می‌شود و دارای جهش‌های چندگانه است.

سازمان بهداشت جهانی، این گونه جدید را به عنوان یک گونه نگران کننده معرفی و بر اساس ترتیب الفبای یونانی، آن را «اومیکرون» نام‌گذاری کرده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=9500

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات