امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۳
صفحه نخست | اقتصادی | پنج‌هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن ذخیره آب شهرستان پارسیان اضافه شد

پنج‌هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن ذخیره آب شهرستان پارسیان اضافه شد

اخبار :
منتشر شده در ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۱
پنج‌هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن ذخیره آب شهرستان پارسیان اضافه شد

 مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب هرمزگان با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به پروژه‌های آبرسانی بویژه در مناطق محروم و روستایی استان گفت: طی ۲ سال گذشته پنج‌هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن ذخیره آب شهرستان پارسیان اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، عبدالحمید حمزه‌پور روز چهارشنبه در حاشیه بازدید مشترک با فرماندار پارسیان از پروژه‌های آبرسانی این شهرستان، با بیان اینکه توجه ویژه دولت مردمی و حمایت‌های وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور و استانداری هرمزگان از پروژه‌های آبرسانی استان نسبت به گذشته بیشتر شده است، افزود: یکهزار میلیارد ریال پروژه آبرسانی در قالب اعتبارات استانی و قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) در شهرستان پارسیان اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در این راستا یک باب مخزن با حجم ۲ هزار مترمکعب در شهر دشتی، یک باب مخزن هزار مترمکعبی در غورزه و یک باب مخزن در مجتمع ساحلی پارسیان احداث شده است.

مدیرعامل آبفا هرمزگان به اجرای خط انتقال آب در پارسیان اشاره و اظهار کرد: اجرای ۵۰ کیلومتر خط انتقال و ۱۵ کیلومتر شبکه توزیع تاثیر به سزایی در پایداری وضعیت آب پارسیان گذاشته است که تداوم این روند شرایط مطلوب‌تری را بر آبرسانی این شهرستان حاکم خواهد کرد.

در حال حاضر سالانه ۲۵۰ میلیون مترمکعب از منابع مختلف برای تامین آب آشامیدنی مردم هرمزگان تولید، انتقال و توزیع می‌شود؛ از این میزان ۴۰ درصد از طریق چاه‌ها، ۳۵ درصد از طریق آب شیرین‌کن‌ها و ۲۵ درصد نیز از محل منابع سدها و بخشی از چشمه‌ها است

شهرستان ۵۳ هزار نفری سیریک دارای سه شهر، ۲ بخش و ۷۶ روستاست که در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17184

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *