امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۶
صفحه نخست | اخبار قشم | سعید محمد:۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل پل خلیج فارس قشم مورد نیاز است

سعید محمد:۳۰۰ میلیون یورو اعتبار برای تکمیل پل خلیج فارس قشم مورد نیاز است

منتشر شده در ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳
پل خلیج فارس

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، سعید محمد روز پنجشنبه در جریان چهاردهمین سفر استانی رییس‌جمهور به هرمزگان در قشم اظهارداشت: بودجه تکمیل پل خلیج فارس اگر از محل تهاتر نفت تامین شود، توسط پیمانکار داخلی این طرح تا سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: پیمانکاران خارجی نیز درخواست ساخت این پل را ارائه کرده‌اند که البته هزینه ساخت توسط این پیمانکاران بالاتر از پیمانکار داخلی است بنابراین با تصویب هیات دولت، فعالیت این طرح با استفاده از توان داخلی از سر گرفته می‌شود.
مشاور رییس جمهور در مناطق آزاد تصریح کرد: تاکنون برای پیشرفت ۱۵ درصدی پل خلیج فارس قشم ۷۰ میلیون یورو هزینه شده است.
وی اظهار داشت: پایه‌های پل آماده نصب است و در صورت تصویب اجرای طرح در هیات دولت بزودی نصب می‌شود.

تامین آب آشامیدنی حق طبیعی مردم قشم است

محمد گفت: تامین آب آشامیدنی حق طبیعی مردم قشم است که با برنامه ریزی در منطقه آزاد، با خرید تضمینی آب شیرین از شرکت‌های خصوصی این امر محقق می‌شود.
وی افزود: هم‌اینک ۲۰ هزار متر مکعب آب شیرین در قشم تولید می‌شود که با انعقاد قرارداد و تامین بودجه آن در سال ۱۴۰۱ امکان استفاده برای مردم جزیره قشم ممکن می‌شود.
مشاور رییس جمهور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: منطقه آزاد قشم توانایی اجرای شبکه توزیع آب را در صورت تامین آب دارد.

دریافت مالیات در مناطق آزاد خلاف شرع و قانون است

وی گفت: حل مشکل مالیاتی، بازگشت مزیت‌های مناطق آزاد در استفاده از قانون بخشودگی ۲۰ ساله ضروریست و دریافت مالیات در مناطق آزاد خلاف شرع و قانون است.
محمد افزود: همچنین دریافت مالیات بر حقوق و سرمایه از افراد باعث مهاجرت متخصصان از مناطق آزاد می‌شود و این امر نیز باید در بودجه دیده شود.
محمد تصریح کرد: در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به دنبال حذف مالیات هستیم چون این امر به فرار سرمایه‌گذاران منجر می‌شود.
وی تاکید کرد: بخشودگی مالیاتی در همه مناطق آزاد دنیا اعمال و حذف آن در کشور باعث مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای همسایه می‌شود.
به گزارش ایرنا دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور روز پنجشنبه وارد قشم شد و پس از احترام به شهدای گمنام از چند طرح عمرانی بویژه پل خلیج فارس و اسکله بانکرینگ نفت سلخ بازدید کرد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب درآمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10346

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات