امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۱
صفحه نخست | اجتماعی | پلیس آگاهی هرمزگان هشدار داد؛مردم مراقب مأمور قلابی باشند

پلیس آگاهی هرمزگان هشدار داد؛مردم مراقب مأمور قلابی باشند

منتشر شده در ۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱
آگاهی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، سرهنگ عبدالمجید کرمی روز چهارشنبه دراین زمینه به رسانه ها اعلام کرد : فردی با جعل عنوان یکی از یگان های انتظامی و به صورت تلفنی شهروندان را فریب داده و مبالغی را از آنان کلاهبرداری کرده و  پلیس آگاهی شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار را به صورت ویژه با پیگیری سرنخ های به دست آمده در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه سرقت تحت پوشش مأمور یکی از شیوه های سارقان در رسیدن به اهدافشان است، گفت : شیوه کار برخی از سارقان این است که با وارد کردن اتهاماتی مانند حمل مواد مخدر به افرادی که از قبل شناسایی کردند ، موجب آشفتگی طعمه خود شده وپس از نزدیک شدن به آنان در یک فرصت مناسب اقدام به زور گیری وسرقت می کنند.

این مسوول انتظامی با اشاره به دیگر شیوه های این افراد شیاد عنوان کرد: مجرمان با سوء استفاده از لباس نیروهای نظامی و انتظامی و گاه در پوشش نهادهای خدمات رسان از جمله ماموران آب، برق، گاز، بهداشت، شهرداری، کمیته امداد، پستچی و سایر سازمان ها و یا حتی بصورت تلفنی خود را مأمور انتظامی معرفی و اقدام به سرقت و کلاهبرداری مردم می کنند.

سرهنگ کرمی با بیان اینکه سارقان مأمور نما معمولا با استفاده از تجهیزات قلابی (بی سیم، دستبند، شوکر، اسلحه و…)، اقدام به فریب سوژه های خود می کنند، افزود: آشنایی افراد با قوانین و مقررات، حقوق شهروندی و برخورداری از مهارت های لازم در شناسایی به موقع این گونه سارقان، نقش مهمی در ناکامی نقشه های مجرمان دارد.

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان خاطرنشان کرد: مأموران بر اساس قانون، حق ورود به حریم خصوصی افراد را نداشته و مردم می توانند با درخواست کارت شناسایی و احکام قضایی، نسبت به احراز هویت آنان اطمینان حاصل کرده و در غیر این صورت، اجازه ورود به منزل و خودروی خود را ندهند.

وی ادامه داد: ممکن است بعضی از سارقان با بررسی سوابق افراد اطلاعاتی را کسب کنند و هنگامی که قصد سرقت دارند برای جلب اطمینان یا ترساندن آنان این اطلاعات را بیان می کنند اما شهروندان در چنین مواقعی فریب این افراد رانخورند.

سرهنگ کرمی ضمن تأکید بر لزوم آگاهی شهروندان برای شناخت مأموران واقعی پلیس به مردم توصیه کرد: ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس به هیچ وجه به افرادی که هویت واقعی آنها را نمی‌شناسند اعتماد نکنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را فوری به مرکز فوریت‌های پلیس (۱۱۰ ) اطلاع دهند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=4748

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *