امروز : ۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۴
صفحه نخست | اجتماعی | پلمب ۳ مرکز درمانی غیرمجاز در هرمزگان

پلمب ۳ مرکز درمانی غیرمجاز در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۱۲

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به انجام ۵۷۱ بازدید از مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی در ۲ماهه ابتدای سال جاری توسط کارشناسان نظارت بر درمان این معاونت و شبکه‌ها، از پلمب ۳ مرکز غیرمجاز سقط جنین و زیبایی خبر داد.

پلمب ۳ مرکز درمانی غیرمجاز در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر منوچهر کمالی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری تعداد ۱۸۱ شکایت از حوزه‌های درمانی ثبت و همه پرونده‌ها بررسی شد.

وی افزود: از این تعداد، ۱۰ مرکز غیرمجاز به دادگاه معرفی شدند و یک مرکز سقط و یک مرکز زیبایی غیرمجاز با همکاری کارشناسان نظارت بر درمان و مقامات قضایی پلمب شد و ۸ پرونده در حال بررسی است.

وی اضافه کرد: ۱۱ پرونده مراکز متخلف، به کمیسیون ماده ۱۱ ارجاع شده است که از این تعداد، ۲ پرونده به نظام پزشکی ارجاع و ۹ پرونده در حال بررسی است.

دکتر کمالی در پایان از مردم خواست ضمن خودداری از مراجعه به واحدها و موسسات درمانی غیرمجاز، هرگونه تخلف مربوط به حوزه درمانی یا دخالت افراد فاقد صلاحیت در درمان‌های پزشکی را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت و یا اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی اطلاع دهند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23883

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *