امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۹
صفحه نخست | اجتماعی | پلمب دو مجموعه بومگردی در قشم

پلمب دو مجموعه بومگردی در قشم

منتشر شده در ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۳

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طی چند روز گذشته دو مجموعه بومگردی در این جزیره به دلیل ارایه خدمات غیرمتعارف پلمب شدند.

پلمب دو مجموعه بومگردی در قشم

به گزارش پایگاه خبری قشم، «رستم گورانی»، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مجمتع‌های بومگردی با تکیه بر رویکرد فرهنگی، اجتماعی، اشاعه فرهنگ روستاها در حوزه رسوم و هنرهای محلی و با هدف ترویج و شناساندن فرهنگ و تمدن جزیره جهانی قشم فعالیت می‌کنند.

وی شمار واحدهای بومگردی فعال در قشم را ۱۱۰ واحد اعلام کرد و افزود: در صورت ارایه خدمات غیمتعارف با فرهنگ جزیره قشم، واحدهای متخلف تعطیل می‌شوند.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته علاوه بر برخورد با بومگردی‌های متخلف، برنامه‌ریزی‌های خوبی نیز برای تشویق مجموعه‌هایی که به معرفی بهتر ظرفیت‌ها و فرهنگ جزیره می‌پردازند، پیش‌بینی شده است.

گورانی اضافه کرد: جذابیت‌های گردشگری و ژئوسایت‌ها در غرب جزیره قشم واقع شده و از همین رو استقرار بومگردی‌ها، کمپ پارک‌ها و مجموعه‌های اقامتی در غرب جزیره با هدف خدمات رسانی بهتر و توزیع گردشگران جزیره در ایام گردشگرپذیری قشم و بویژه تعطیلات نوروز صورت گرفته است.

وی بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروز و همزمانی آن با ماه مبارک رمضان، دستورالعمل‌های ویژه‌ای برای تعیین چارچوب فعالیت تاسیسات اقامتی و بویژه بومگردی‌های جزیره قشم آماده می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21759

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *