امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۰
صفحه نخست | سیاسی | پرچم جمهوری اسلامی ایران بر بام بندرعباس برافراشته شد

پرچم جمهوری اسلامی ایران بر بام بندرعباس برافراشته شد

اخبار :
منتشر شده در ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۴

پرچم جمهوری اسلامی ایران امروز به مناسبت گرامیداشت یوم الله ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی، در کوهستان پارک پنجعلی بندرعباس برافراشته و همزمان سرود ملی نیز اجرا شد.

پرچم جمهوری اسلامی ایران بر بام بندرعباس برافراشته شد

به گزارش پایگاه خبری قشم، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان در آیین اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی در محل بوستان پنجعلی بندرعباس با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین یکی از روزهای تاثیرگذار در تاریخ ایران اسلامی است، گفت: بنای این نظام بر پایه اسلامیت و جمهوریت نهاده شده و هر ایرانی وظیفه دارد این روز مهم و فراموش نشدنی را گرامی بدارد.

حجت الاسلام محمد ایمانی با اشاره به اینکه مراسم اهتزار پرچم به مناسبت ۱۲ فروردین در همه شهرستان‌های استان انجام می‌شود، افزود: همه باید برای عمران و آبادانی ایران که حاصل تلاش و مجاهدت فراوانی بوده، تلاش کنیم.

شهردار بندرعباس نیز در این آیین گفت: پرچم کشورمان در ابعاد ۱۶ در ۹ متر مربع و ارتفاع ۴۵ متر در کوهستان پنجعلی بندرعباس برافراشته شد.

مهدی نوبانی افزود: روز ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ مردم با شرکت در انتخابات نظام جمهوری اسلامی را تثبیت کردند. ۱۲ فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی ایران یکی از روزهای تاثیرگذار در تاریخ ایران اسلامی و به فرموده رهبر معظم انقلاب یکی از ایام الله است که هر ساله در روز جمهوری اسلامی ایران به پاس خون‌هایی که برای انقلاب ریخته شده، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در ساحل غدیر بندرعباس و در سایر شهرستان‌های استان هرمزگان برافراشته می‌شود و امسال این مراسم در بوستان پنجعلی بندرعباس برگزار شد.

در تقویم ملی روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی نامگذاری شده؛ چرا که در چنین روزی در سال ۱۳۵۸ ملت ایران بعد از گذشت هفت هفته از پیروزی انقلاب با مشارکت در همه پرسی عمومی، به جمهوری اسلامی ایران رای قاطع دادند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22757

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *