امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۹
صفحه نخست | اجتماعی | پروازهای حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت آغاز می‌شود

پروازهای حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت آغاز می‌شود

اخبار :
منتشر شده در ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۳

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از آغاز پروازهای حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت ماه خبر داد وگفت: یکی از دغدغه‌های ما این است که حجاج زمان کمتری در عربستان باشند.

پروازهای حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت آغاز می‌شود

به گزارش  پایگاه خبری قشم، «غلامرضا رضایی»، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در نشست هم‌اندیشی حج تمتع ۱۴۰۳ با بیان این‌که زائران خانه خدا در قالب ۶۲۲ کاروان به سرزمین وحی می‌روند، گفت: عملیات حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت آغاز و تا ۳ خرداد روزانه ۲۱۰۰ زائر عازم کشور عربستان می‌شوند.

وی ادامه داد: از ۴ تا ۱۷، روزانه ۴۰۰۰زائر و از ۱۸ تا ۲۱ خرداد روزانه ۲۱۰۰ زائر راهی سرزمین وحی می‌شوند. یکی از دغدغه‌های ما این است که حجاج  زمان کمتری در کشور عربستان باشند و این موضوع ارتباط مستقیم با افزایش ناوگان دارد.

وی با بیان اینکه تمام هماهنگی لازم برای برگزاری عملیاتی موفق در حج تمتع ۱۴۰۳ به‌عمل آمده است، گفت: تمامی دستگاه‌های مربوطه از آمادگی کامل برخوردار هستند و عوامل حج پیش از اعزام نخستین کاروان ایرانی در کشور عربستان حضور خواهند داشت.

رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز در این نشست، اظهار کرد: ۵۸هزار و ۶۲۱ زائر خانه خدا از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها عازم مدینه منوره و مکه مکرمه خواهند شد.

وی اضافه کرد: هریک از نهادهای مربوطه به وظایف خود آگاه هستند و به‌خوبی می‌دانند کوچکترین ناهماهنگی در این عملیات عظیم هزینه‌های سنگینی برای زائران و آبروی نظام جمهوری اسلامی به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: تجربه سال‌های گذشته و بررسی نقاط ضعف و قوت عملیات‌های پیشین حج تمتع این امکان را فراهم می‌کند تا شاهد برگزاری عملیات مطلوبی در حج تمتع ۱۴۰۳ در فرودگاه‌های کشور باشیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *