امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۲
صفحه نخست | اقتصادی | پرداخت وام اشتغالزایی به ۱۰ هزار نفر در هرمزگان

پرداخت وام اشتغالزایی به ۱۰ هزار نفر در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۵

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان از پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان وام اشتغالزایی به ۱۰ هزار نفر در استان خبر داد.

پرداخت وام اشتغالزایی به ۱۰ هزار نفر در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، حمید باسره مدیرکل کمیته امداد هرمزگان گفت: امسال در حوزه اشتغال و خودکفایی هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به استان تخصیص داده شد که ۱۳ هزار خانوار به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی افزود: از این شمار به ۱۰ هزار نفر معادل ۹۰۰ میلیارد تومان وام  پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امدا هرمزگان تعداد وام‌های پرداختی طی سال گذشته را ۱۴ هزار فقره عنوان کرده و گفت: انتظار ما برای امسال پرداخت ۱۸ هزار فقره وام بود که متاسفانه مابقی اعتبار تخصیص یافته در بانک‌های عامل به علت منابع و مصارف و بسته شدن زودتر از موعد وام‌ها توسط بانک‌ها پرداخت نشده و در بانک‌ها باقی ماند.

حمید باسره افزود:از سال گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن روستایی هدفگذاری شده که امسال هزار واحد آن تکمیل و به مددجویان واگذار شد و بیش از هزار واحد آن نیز سال آینده تحویل می‌شود.

وی گفت: تفاهم ساخت ۳۰ هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان نیز با بنیاد مسکن در کشور منعقد شده که سهم استان ۲ هزار واحد است که سال آینده به مددجویان واگذار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان تعداد مددجو‌هایی ثبت نام کرده در طرح مسکن ملی را ۴ هزار و ۶۰۴ خانوار اعلام کرده و افزود: تا کنون به ۲ هزار خانوار پروژه تخصیص داده شده است که ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه آن توسط کمیته امدا پرداخت می‌شود.

باسره گفت: بعد از تخصیص به هیچ عنوان پروژه از مددجویان گرفته نخواهد شد و مابقی مبلغ مانده توسط کمیته امداد و دولت کمک خواهد شد و امیدواریم طبق وعده دولت و پیگیری‌ها و تاکیدات استاندار در جلسات مسکن اولین پروژه‌های نهضت ملی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واگذار شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22191

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *