امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۱۵
صفحه نخست | هوا شناسی | وضعیت جوی آرام در هرمزگان

وضعیت جوی آرام در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۲

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز صبح جوی آرام در استان حاکم است و شرایط دریا نیز برای رفت وآمدهای دریایی مساعد است.

وضعیت جوی آرام در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، «مجتبی حمزه نژاد»، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: در بعدازظهر و شب، تحت تاثیر فعالیت سامانه همرفتی در پاره ای نقاط استان بویژه ارتفاعات رشد ابرهای همرفتی، رگبار پراکنده باران، رعد وبرق گاه تگرگ و تند باد لحظه ای پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مسیلها نیز دور از انتظار نیست و توصیه می شود از قرارگیری در حریم و بستر رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود: در برخی نقاط ساحلی و مناطق دریایی استان نیز، وقوع ناپایداری های موقتی به صورت تند باد لحظه ای و گردوخاک دور از انتظار نیست.

حمزه نژاد بیان کرد: از فردا در مناطق دریایی استان بویژه تنگه هرمز و شرق خلیج فارس افزایش باد شمال شرقی تا جنوب شرقی پیش بینی می شود و دریا نسبتاً مواج است.

وی ادامه داد: توصیه می شود در این مدت شناورهای سبک صیادی و تفریحی از رفت وآمد خودداری کنند و تمهیدات لازم برای رفت وآمد های ایمن سایر شناورها صورت پذیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: به لحاظ دمایی، نوسانات ۱ تا ۲ درجه ای دما در استان مورد انتظار است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23307

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات