امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۴۲
صفحه نخست | اخبار قشم | ورود حدود ۹ هزار گردشگر به فرودگاه قشم طی ۶ روز گذشته

ورود حدود ۹ هزار گردشگر به فرودگاه قشم طی ۶ روز گذشته

منتشر شده در ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲
فرودگاه

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، غلامرضا دهقانی زاده روز سه شنبه در گفت و گویی با ارائه آخرین آمار تعداد پرواز و مسافرین ورودی و خروجی به فرودگاه بین المللی قشم، افزود: در مدت یادشده ۱۵۴ پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی در این فرودگاه انجام شده که ۱۴۶ پرواز داخلی و هشت پرواز خارجی در مسیرهای جزیره قشم از تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، گرگان، دبی و بالعکس بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در مدت یادشده با فرود هواپیماهای شرکت های هواپیمایی «قشم ایر»، «ایران ایر»، «آتا»، «زاگرس»، «سپهران»، «تابان»، «آسمان»، «پارس ایر»، «وارش» و «ساها» در راستای تکریم مهمانان نوروزی هشت هزار و ۶۵۸ مسافر داخلی و ۳۳۴ مسافر خارجی و در مجموع هشت هزار و ۹۹۲ به عنوان گردشگر و مسافر نوروزی فصل بهار وارد فرودگاه بین المللی جزیره قشم شده اند.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم با اشاره به آمار مسافران خروجی از این جزیره در مدت زمان یاشده نیز اضافه کرد: از روز ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا روز یکم فروردین سال جدید در مجموع هفت هزار و ۳۷۴ مسافر شامل ۶ هزار و ۹۵۰ مسافر پروازهای داخلی و ۴۲۴ مسافر پروازهای خارجی به وسیله هواپیما از این فرودگاه بین المللی خارج شده اند.

دهقانی توضیح داد: فرودگاه بین المللی قشم هشت نشست و برخاست در هفته در مسیر دبی و بلعکس دارد که در روزهای شنبه، دوشنبه، پنجشنبه و جمعه انجام می پذیرد که دو شرکت هواپیمایی «قشم ایر» و «ایران ایر» مسیر پروازی دبی را انجام می دهند.

وی اعلام کرد: با توجه به آمار یادشده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد رشد پرواز و ۸۰ درصد رشد مسافر داشتیم.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم با بیان اینکه حضور مسافران پرواز دبی سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ضروری است و مطابق مقررات به منظور جلوگیری از تاخیر پرواز ناشی از دیر آمدن مسافران، کانتر پذیرش مسافرین دبی ۴۵ دقیقه قبل از پرواز بسته می شود، اظهار داشت: داشتن کارت واکسن و تست (پی. سی. آر) منفی با اعتبار ۴۸ ساعت برای مسافران دبی ضروری است.

وی تاکید کرد: مسافران پرواز قشم به دبی برای تسریع در امر پذیرش، بهتر است قبل از آمدن به فرودگاه نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور اقدام کنند. همچنین با توجه به محدودیت فضای ترمینال در این ایام ترافیک نوروزی و به منظور رفاه حال مسافران، خواهشمند است همراهان مسافران دبی پس از رساندن مسافر، وارد ترمینال نشوند.

دهقانی اعلام کرد: حضور مسافران پروازهای داخلی ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ضروری است و کانتر پذیرش مسافرین داخلی طبق مقررات ۳۰ دقیقه قبل از پرواز بسته خواهد شد.

عضو هیات مدیره و مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم در پایان ضمن خیر مقدم به تمام مسافران نوروزی که جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس (قشم) را برای سفر نوروزی انتخاب کردند، افزود: تمام عوامل فرودگاهی در این ایام تمام تلاش خود را می کنند تا اوقات خوبی برای آنان در خاطرشان باقی بماند و نکته حائز اهمیت این است که مسافران پروازهای هوایی به خاطر داشته باشند که موقع بازگشت حداقل ۲ ساعت قبل در فرودگاه حضور داشته باشند.

همه ساله با آغاز تعطیلات نوروزی، جزیره قشم مملو از جمعیت گردشگری است که از اقصی نقاط میهن اسلامی با هدف استفاده از هوای کاملا بهاری، سایت های منحصر بفرد گردشگری، سواحل زیبا و بازار مناسب خرید آن، راهی این منطقه در جنوبی ترین نقطه کشور می شوند.

قشم این روزها میزبان انبوه میهمانان و گردشگران از اقصی نقاط ایران و مسافران خارجی است.

سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عموی از طریق اسکله پهل بندرعباس به اسکله لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

جزیره زیبای قشم با فرصت های عالی تجاری، دارای مساحتی ۲.۵ برابر بزرگتر از سنگاپور و بحرین می باشد.

این جزیره با سواحل آرام و پوشیده از شن های سفید و غروب منحصر به فرد به عنوان مروارید خیج فارس شناخته می شود.

این جزیره زیبا با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12851

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *