امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۰۰
صفحه نخست | اجتماعی | هواپیمای اورژانس در هرمزگان نخستین ماموریت خود را انجام شد

هواپیمای اورژانس در هرمزگان نخستین ماموریت خود را انجام شد

اخبار :
منتشر شده در ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

 رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه گفت: هواپیمای اورژانس در نخستین ماموریتش، یک دختر ۱۵ ساله که به دنبال تصادف، دچار پارگی طحال شده بود را، جهت انجام عمل پیوند، به شیراز منتقل کرد.

هواپیمای اورژانس در هرمزگان نخستین ماموریت خود را انجام شد

به گزارش پایگاه خبری قشم،دکتر قاسمی افزود: طی هماهنگی های انجام شده، بیمار به وسیله آمبولانس اورژانس از بیمارستان خلیج فارس به فرودگاه منتقل و از آنجا به شیراز اعزام شد.

وی بیان کرد: در مقصد نیز، بیمار به وسیله آمبولانس اورژانس ۱۱۵ از فرودگاه به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز منتقل و تحت عمل جراحی و مراقبت های ویژه قرار گرفت. طول مدت پرواز حدودا دو ساعت می باشد و این پرواز در ساعت ۰۰:۱۰ دقیقه بامداد مورخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ از مبدا بندرعباس به شیراز انجام شد.

دکتر قاسمی اظهار کرد: طی روزهای گذشته نیز، کروی پروازی به همراه کادر درمانی برای شناخت منطقه پرواز های آزمایشی را به جزایر ابوموسی، کیش، تنب بزرگ، عسلویه و قشم داشتند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه خاطرنشان کرد: هواپیمایی بال ثابت اورژانس، از نوع تربو کوماندر بوده و این دومین پایگاه هوایی بال ثابت در سطح کشور می باشد که در جنوب ایران راه اندازی شده است و محدوده عملیاتی آن علاوه بر استان هرمزگان، استان های همجوار از جمله سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان و … می باشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22241

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *