امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۶:۲۲
صفحه نخست | اقتصادی | ارتقای همکاری مرزبانی و شیلات در برخورد با صید غیرمجاز

ارتقای همکاری مرزبانی و شیلات در برخورد با صید غیرمجاز

اخبار :
منتشر شده در ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۶

مدیر کل شیلات هرمزگان با فرمانده مرزبانی استان با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان، روسای شیلات شهرستان ها ،مدیرعامل اتحادیه تعاونی های صیادی هرمزگان دیدار کرد.

ارتقای همکاری مرزبانی و شیلات در برخورد با صید غیرمجاز

به گزارش پایگاه خبری قشم، مدیرکل شیلات در این نشست با اشاره به تعاملات و همکاری های خوب موجود و تلاش های ارزنده نیروهای مرزبانی بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر شیلات و مرزبانی در راستای کنترل و حفاظت از منابع آبزی خلیج فارس تأکید کرد.

مسعود بارانی گفت: تعامل و همکاری مرزبانی با شیلات می تواند به تحقق شعار صید مسئولانه بی انجامد و نگاه مثبت صیادان قانون مند به عزم جدی شیلات در برخورد با تخلفات صیادی را در پی داشته باشد .

بارانی تاکید کرد : شیلات به تنهایی قادر به پیشگیری از تخلفات گسترده صیادی نیست و نیاز به مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مسئول دارد که حضور مرزبانی در این زمینه ضرورتی انکار ناپذیر است.

در ادامه فرمانده مرزبانی استان هرمزگان به تعامل سازنده بین مرزبانی استان واداره کل شیلات اشاره کرد و گفت: بدون شک تعاملات و ارتباطات سازنده موجبات افزایش برخورد با صید غیر مجاز در راستای حفظ ذخایر وپایداری شغل ساحل نشینان ومرزبانان خواهد بود.

سردار بهادر اسماعیلی از فعالیت های شیلاتی استان به عنوان فعالیت های اشتغالزا یاد کرد و تاکید کرد: بدون شک پایداری چرخه های اقتصادی شیلاتی موجود و همچنین پایداری و ارتقای اشتغال موجود در این بخش نیازمند تعامل و حمایت از این فعالیت ها است.

وی جلوگیری از صید بی‌رویه و غیر مجاز منابع آبزی را ماموریت مشترک مرزبانی و شیلات استان خواند و گفت: در حوزه مبارزه با آلودگی دریا نیز، دیگر سازمان ها و نهاد های مرتبط باید همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22143

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *