امروز : ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰:۰۳
صفحه نخست | اجتماعی | هفت هزار هرمزگانی مجوز صید گرفته‌اند

هفت هزار هرمزگانی مجوز صید گرفته‌اند

اخبار :
منتشر شده در ۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۳
هفت هزار هرمزگانی مجوز صید گرفته‌اند

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: تا کنون حدود هفت هزار هرمزگانی مجوز صید، از درگاه ملی صدور مجوزها صادر شده و برای بخش زیادی از این شناورها ،گواهی ثبت توسط اداره بنادر و دریانوردی صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مسعود بارانی روز پنجشنبه افزود: ساماندهی شناورهای صیادی قایق بدون مجوز برای کنترل بهتر صید و صیادی و نظارت دقیق و مؤثر تر بر آنان یک ضرورت است که انجام این کار از طریق درگاه ملی نشانه درایت ویژه دولت مردمی در این بخش است.

وی بر اهمیت نقش تعاونی های صیادی در تسریع صدور مجوزهای صید تاکید و اضافه کرد: تعاونی های صیادی و ادارات ‌شیلات شهرستان ها موظف شدند به سرعت و با اهتمام ویژه تمامی پروانه های ثبت صادر شده از سوی بنادر ودریانوردی را ساماندهی و صدور مجوز صید را انجام دهند.

مدیر کل شیلات هرمزگان وجود بیش از ۳۵ هزار نفر صیاد و بیش از۳۲۰ هزار تُن صید ، ۲۲ موج شکن مردمی ، ۱۹ بندر صیادی ، ۷۰ تعاونی صیادی ، دسترسی به ذخایر آب های دور و ساحلی و آب های بین المللی را از ظرفیت های مهم صید و صیادی استان دانست.

به گفته بارانی طرح ساماندهی شناورهای صیادی فاقد مجوز می تواند نقش بسیار مهمی در پایداری اشتغال صیادی ، ساماندهی صید و صیادی ،بهره‌برداری پایدار و نظارت بهتر داشته باشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16964

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *