امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۲
صفحه نخست | اجتماعی | هرمزگان رتبه نخست ایجاد شغل کشور

هرمزگان رتبه نخست ایجاد شغل کشور

اخبار :
منتشر شده در ۲۹ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۲

معاون استاندار هرمزگان گفت: هم اکنون استان هرمزگان رتبه نخست ایجاد شغل کشور را دارد که این دستاورد توسط مراکز ملی و فرا استانی، راستی‌آزمایی شده است.

هرمزگان رتبه نخست ایجاد شغل کشور

به گزارش پایگاه خبری قشم، نرخ ۲ رقمی و بیش از متوسط کشوریِ بیکاری در هرمزگان که سال‌ها به عنوان یک شاخص ناخوشایند در سطوح مدیریتی رسانه‌ای و افکار عمومی مطرح بود، اکنون پس از ۲ سال تلاش و برنامه‌ریزی مستمر در این راستی‌آزمایی،صحت آمار و داده‌ها و ایجاد اشتغال واقعی حدود ۹۸.۷ است، مژده تک رقمی شدن آن تا پایان بهار آتی مطرح شده است.

حوزه ایجاد شغل از طریق سامانه رصد موفق به کسب رتبه نخست شد

یکی از زمینه‌های ایجاد شغل، سامانه رصد است که کارفرما و فرد بیکار به آن مراجعه کرده و در حقیقت یکدیگر را در این فضا پیدا می کنند که در حوزه ایجاد شغل از طریق سامانه رصد نیز هرمزگان موفق به کسب رتبه نخست شده است.

شهرزاد یکی دیگر از عوامل موفقیت کاهش بیکاری را استفاده درست و حقیقی از منابع و وام بانکی در راستای اشتغال زایی دانست.

وی اضافه کرد: در تصویب و پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ نیز هرمزگان رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

به گفته این مدیر اقتصادی: سال گذشته پرونده ۱۵ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به سال جاری منتقل شد که تاکنون متقاضیان برای دریافت ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و چهار هزار میلیارد ریال وام نیز به صورت قطعی پرداخت شده است.

بی‌شک، در ایجاد شغل تک رقمی می‌شویم‌

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به روند کنونی و استمرار برنامه‌های اشتغالزایی، بدون شک نرخ بیکاری استان هرمزگان تا پایان بهار سال آینده تک رقمی خواهد شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19902

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *