امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | هرمزگان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد/ استفاده از ماسک برای جلوگیری «اُمیکرون» ضروری است

هرمزگان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد/ استفاده از ماسک برای جلوگیری «اُمیکرون» ضروری است

منتشر شده در ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳
کرونایی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از بندرعباس، حسین فرشیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد موارد مثبت کرونا در استان بسیار پایین است؛ تعداد مراجعین به مراکز درمانی نیز کم شده است. موارد فوتی نیز طی هفته گذشته تا به امروز فقط یک مورد گزارش شده است.

فرشیدی عنوان کرد: در شرایط موجود واژه امیکرون موجب ایجاد نگرانی و ترس در بین مردم شد. سویه امیکرون با سرایت‌پذیری بالا تاکنون بر اساس تست‌های انجام شده ۱۲۲ مورد در استان شناسایی شده است.

وی افزود: هر موردی از کرونا که شناسایی می‌شود بدون شک از سویه امیکرون است، قطعا در کشور ما هم همانند سایر کشورها در حال افزایش است.

فرشیدی با بیان اینکه باید در شرایط موجود بیماری را مدیریت کنیم، عنوان داشت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و تزریق واکسن نشان داده در پیشگیری و کنترل بیماری بسیار موثر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: افرادی که دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند حتما نسبت به تزریق دوز سوم اقدام کنند. با توجه به رعایت دستورالعمل‌ها و تزریق واکسن در استان در شرایط بسیار خوبی قرار داریم و شاهد جنب و جوش در سطح اقتصاد استان هستیم.

وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن هرگونه علائم شبیه سرما خوردگی حتما به پزشک مراجعه کنند و افرادی که از ابتلای خود به کرونا آگاه می‌شوند حتما در قرنطینه بمانند. و از حضور در مکان‌های شلوغ و سربسته به جد پرهیز کنند.

فرشیدی اذعان کرد: بر اساس آمارهای اخیر در رسانه‌ها اعلام می‌شود که هرمزگان بیشترین آمار مبتلا به امیکرون را به خود اختصاص داده است اما این موضوع به‌دلیل وجود آزمایشگاه مجهز، بیماریابی خوب و تعداد تست‌هایی است که  انجام می‌شود. لذا شرایط استان از لحاظ میزان بستری و تعداد فوتی‌ها رو به کاهش است و هم‌اکنون در وضعیت آبی کرونایی قرار داریم.

مهدی حسنی آزاد متخصص بیماری‌های عفونی از شهروندان جامانده از واکسن خواست حتما واکسن بزنند و افرادی که دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند در اولین فرصت نسبت به تزریق دوز سوم اقدام کنند.

وی ابراز کرد: امیکرون همان بیماری کووید ۱۹ است که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون قابل پیشگیری است.

حسنی آزاد افزود: افرادی که متوجه علائمی شبیه سرماخوردگی از جمله تب، سرفه، گلودرد شدند حتما به پزشک مراجعه کنند. علائم در سویه امیکرون بیشتر در سیستم تنفسی فوقانی بروز می‌کند، لذا استفاده از ماسک برای جلوگیری از ابتلا و یا انتشار بیماری ضروری است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10210

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *