امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۳۳
صفحه نخست | اقتصادی | هدیه رئیس جمهور به بشاگردی‌ها

هدیه رئیس جمهور به بشاگردی‌ها

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۲

وزیر آموزش و پرورش گفت:رئیس جمهور برای حل دغدغه‌های مردم بشاگرد پنج هزار میلیارد ریال در نظر گرفته است، این اعتبار هدیه دهه مبارک فجر برای پیشرفت این منطقه است.

هدیه رئیس جمهور به بشاگردی‌ها

به گزارش پایگاه خبری قشم،  رضا مراد صحرایی که در دور دوم سفر استانی هرمزگان رئیس جمهور را همراهی می کند، روز جمعه در جمع مردم بشاگرد با اشاره به اینکه امکان پرواز رییس جمهور به این منطقه امکان‌پذیر نبود، افزود: «رئیس جمهور سلام ویژه خدمت شما رساندن و گفتند من بر آن عهدی که با شما مردم بشاگرد بستم هستم و در اولین فرصت که امکانپذیر باشد به جمع شما خواهیم آمد.»

وی خاطرنشان کرد: دل رییس جمهور اکنون اینجاست، چون برنامه افتتاح یک‌هزار مدرسه کشور را از این منطقه طراحی کردیم تا بگوییم بشاگرد مرکز تصمیم و فرمان آیت‌الله رئیسی است.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: دولت مساله بشارگرد را می‌داند و می‌فهمد و باید این مسایل با شتاب حل شود، اگر برای رئیس جمهور این موضوع‌ها مهم نبود برای آمدن به میان شما مردم این منطقه برنامه‌ریزی نمی‌کرد.

حل چالش‌های بشاگرد

صحرایی خاطرنشان کرد: برای حل چالش‌های بشاگرد باید با برنامه پیش رفت تا چالش دیگری را آغاز نکنیم، ساخت سد برای منطقه بشاگرد مهم است البته حتما باید با برنامه این مهم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه این دولت و این رئیس جمهور خودش را متعلق به شما مردم می‌داند، گفت: ۲ هنرستان فنی و حرفه‌ای شبانه‌روزی دخترانه و پسرانه در این شهرستان ساخته خواهد شد.

تجهیز هنرستان‌ها

صحرایی ادامه داد: تجهیز هنرستان‌های این منطقه بسیار دارای اهمیت است و متاسفانه این مدارس در سالیان گذشته مورد بی مهری قرار گرفته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: چند دبیرستان فرسوده در این شهرستان وجود دارد، البته مقاوم‌سازی مربوط به فصل تابستان است و در طرح “شهید عجمیان” همه این مدارس را زیر پوشش قرار خواهیم داد.

وی گفت: سرویس‌های روستایی از مسایل ما در شهرستان بشاگرد است، در برنامه‌های ما برای مدارس وسیله نقلیه پیش‌بینی نشده که برای این منطقه این‌کار را خواهیم کرد.

صحرایی با اشاره به اینکه این دولت مصمم است که پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کند، بیان کرد: ۲۰ درصد مدارس جدیدی که امروز افتتاح می‌شود مربوط به استان هرمزگان است.

وی با اشاره به اینکه موضوع‌هایی که از سفر نخست رییس جمهور در بشاگرد بر زمین مانده بر روی میز آیت‌الله رییسی است، تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های این رییس جمهور و دولت این است که یا حرفی نزنیم و یا برای محقق کردن حرفمان تا پای جان تلاش کنیم.

آیت الله رییسی رییس جمهور کشورمان به همراه تعدادی از اعضای کابینه روز پنجشنبه ۱۲ بهمن در دور دوم سفرهای استانی وارد استان هرمزگان شد.

افتتاح چندین طرح و پروژه مهم و دیدار با مردم استان هرمزگان از جمله برنامه های دومین سفر استانی رییس جمهور به دروازه پیشرفت ایران است.

وزیران کشور، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، علوم، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان انرژی اتمی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در این سفر ۲ روزه، آیت‌الله رئیسی را همراهی می‌کنند.

رئیس‌جمهور به همراه هیات دولت امروز و فردا برای بهره‌برداری از یکهزار و ۳۲ طرح عمرانی به ارزش ۱۰۵ همت (یکهزار و ۵۰ میلیارد ریال) مهمان مردم خونگرم و ولایتمدار هرمزگان است.

افتتاح ۲ بیمارستان و تعدادی طرح بهداشتی و درمانی، تکمیل برخی پروژه های ریلی نیمه تمام، تامین تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه‌های استان، تکمیل و تجهیز مجتمع توانبخشی ایثارگران، تکمیل، بازسازی و تجهیز پروژه‌های نیمه تمام ورزشی، اجرای طرح‌های هادی روستایی و ایمن‌سازی روستاهای در معرض خطر، اجرای طرح‌های کشاورزی، تکمیل و تجهیز مجتمع های فرهنگی و تکمیل و بهره برداری از کتابخانه مرکزی بندرعباس از جمله برنامه‌های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان هرمزگان است.

استان هرمزگان با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت و ۷۱ هزار کیلومتر مربع مساحت و با سواحل طولانی و ۱۴ جزیره ایرانی بزرگ و کوچک در پهنه گسترده آب های خلیج فارس و دریای عمان در حدود چهار درصد مساحت و ۱.۸ درصد جمعیت کشور را در بر گرفته است و از آن به عنوان پایتخت اقتصادی و دروازه پیشرفت ایران یاد می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20495

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات