امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۵۵
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | توسعه وآبادانی ۲ هزار کیلومتر مرز ساحلی هرمزگان هدف گذاری شده است

توسعه وآبادانی ۲ هزار کیلومتر مرز ساحلی هرمزگان هدف گذاری شده است

منتشر شده در ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۰
هدف

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، مهدی دوستی روز یکشنبه در نشست شورای مسکن استان هرمزگان که با دستور کار بررسی طرح نهضت ملی ساخت مسکن در شهرستان‌های استان هرمزگان برگزار شد، افزود: در راستای تحقق این امر طرح‌های شهرسازی و ساخت مسکن با هدف افزایش سهم شهرهای استان هرمزگان از نظر دسترسی ساحلی باید افزایش پیدا کند و سکونتگاه ها در مناطق ساحلی توسعه یابد.

وی ادامه داد: اضافه کردن نواحی ساحلی به محدوده شهرها و همچنین احداث شهرهای جدید در مناطق ساحلی، منجر به ایجاد بافت ساحلی زیبا برای شهرها می‌شود، لذا در اجرای طرح نهضت ملی ساخت مسکن در هرمزگان، توسعه شهرهای ساحلی و مسکونی سازی سواحل مورد توجه قرار گیرد.

استاندار هرمزگان همچنین بر لزوم مکاتبه با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی جهت تعیین تکلیف اراضی در این مناطق تاکید کرد و خواستار بررسی نیاز سالانه و چهار سال آینده زمین و مسکن در هرمزگان شد و تصریح کرد: واگذاری های زمین در استان باید با دقت بیشتر و بررسی دقیق تر انجام شود.

از ۱۰۳هزار کیلومتر مربع مساحت هرمزگان ۶۷ هزار کیلومتر خشکی و ۳۱ هزارکیلومتر مربع آن ساحل دریایی و جزیره ۱۴ گانه استان را تشکیل می دهد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *