امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۲۵
صفحه نخست | اجتماعی | ۱۷ هزار و ۳۸۰ نفر در هرمزگان در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

۱۷ هزار و ۳۸۰ نفر در هرمزگان در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

منتشر شده در ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸
نهضت

به گذارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، آرش رضایی پنجشنبه به رسانه ها اظهار داشت: سهمیه هرمزگان در سال جاری برای طرح نهضت ملی مسکن ۱۵ هزار واحد مسکونی است.

وی با اشاره به تمدید مهلت نام نویسی در این طرح تا نیمه آذرماه، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام نهضت ملی مسکن یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید توسط رئیس‌جمهوری از ۲۸ مهرماه آغاز شد که ابتدا قرار بود ثبت‌نام طی یک ماه انجام شود که با موافقت وزارت راه، این زمان تا ۱۵ آذرماه تمدید شد.

این مقام مسوول بیان داشت: متقاضیان نام نویسی در طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ آذرفرصت دارند با مراجعه به نشانی اینترنتی saman.mrud.ir نام نویسی کنند.

رضایی در خصوص شرایط ثبت نام در طرح ملی مسکن، گفت: اولین شرط، متقاضی باید ساکن شهر مورد تقاضا در طی پنج سال گذشته باشد و دوم سابقه استفاده از امکانات دولتی مسکن را نداشته باشند، سوم متاهل یا سرپرست خانوار باشند و چهارم از اول فروردین ۸۴ تا امروز براساس استعلامی که از ثبت اسناد به عمل می‌آید بدون سابقه مالکیت شخصی باشند.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: برای خانم های مجرد بالای ۳۵ سال و مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص مورد تایید وزارت بهداشت بدون شرایط تاهل امکان ثبت نام وجود دارد.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن تسهیلات برای کلانشهرها ۳۵۰ میلیون تومان و برای مابقی شهرها ۳۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است. علاوه بر این در روستاها بنیاد مسکن متولی است که برای روستاها نیز ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات درنظر گرفته شده است.
نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است. متقاضیان واقعی مسکن می‌توانند با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و نیز عدم استفاده از امکانات دولتی از ابتدای پیروزی انقلاب در حوزه مسکن، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
بر اساس این قانون، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. البته قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی قائل نشده است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. بنابراین زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند، خانوار محسوب شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.
بر اساس مصوبه تازه شورای‌عالی مسکن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن را دارند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=7904

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات